Yurtdisindan getirilen telefonun imei kaydi, imei klonlama

1- pasaport sahibi ile hat sahibi ayni kisi olacak ya, hat cikarmaya da kisinin mi gitmesi gerekiyor kendi kimligiyle? durum su, kardesimin kendi numarasi var, o numara degismeden hat sahibi degisebilir mi?

2- yurtdisindan geldim diyelim, sonra 15 gun sonra ciktim yurtdisindan, bu imei kaydi icin pasaporta fiziksel olarak ihtiyac var mi?

3- imei klonlama suc mu? takip ediliyor mu? ise yariyor mu? etkinligi var mi? 2000 lira vermektense bunu mu yapmak daha mantikli? isin ahlaki boyutuna gelecek olursak, zaten var olan eski telefonun imei numarasi kopyalanacak, yani taninmayan masum bir insana zarar verilmeyecek.

1) yeni hatta gerek yok. hattı üzerine alacak kişi ilgili bayiye başvuruyor. nakil ücreti karşılığında hattı başvuran üzerine taşılar. ücertide sanırım 100 TL civarı.

2) pasaprota ihtiyaç yok. e-devletten halloluyor.

3)imei klonlama yasak. eğer sizin verdiğiniz imei başka telefonada kopyalanmazsa yakalanmazsınız. yalnız btk 7 yıl sinyal alınamayan imeileri iptal ediyor. iphone imei kopyalama yapılamyor.
  • 1917  (23.01.20 09:18:33)
1) numara degismeden hat sahibi degisebilir evet. mevcut hat sahibinin ve hatti uzerine alacak kisinin ayni anda gitmesi gerekiyor. en son yaptirdigimda 30-40tl gibi hat acma bedeli vardi sadece

2) imei kaydi icinse internetten oluyor. eger yurtdisinda ikamet ediyorsan kayit yaptirmana gerek yok zaten

3) suc. takip etmesi cok kolay. herhangi bir imei numarasindan telefonun markasi/modeli/GSM radyosunun adresi vs hersey ogrenilebilinir. dolayisiyla sen Samsung s9 64GB'lik telefonun imei'sini Samsung s9 128GB'lik modele klonlasan bile, sebekeye baglandigin anda bunun klon oldugu anlasilir. ayni anda iki farkli telefon ayni IMIE ile sinyal vermedegi surece birsey yapmiyorlar. ama bu yapilamayacagi anlamina gelmez. istendigi an butun klonlanmis telefonlar bloke edilebilinir.
  • crucio  (23.01.20 12:04:55)
iphone lara da imei klonlama yapılır

  • edaddy  (23.01.20 12:14:55)