Benzin istasyonu geliri

Büyük şehirde olmayan, yine de orta ölçekli bir il civarlarında bir benzin istasyonunun aylık karı ne olabilir?

Kimse net bilemez tabii ama fikir vermesi açısından atışlar serbest diyorum. Çünkü benim aklımda hiçbir şey yok.

karını bilmem ama opet en son yüzde 4 yüzde 6 arası bir pay veriyordu.

  • mikahakkinen  (20.01.20 21:42:04)
20bin max

  • malheiros  (20.01.20 21:43:23)
Ciro un yüzde 4 u gibi düşünün hiç hile hurda olmazsa.
Market kar oranı çok iyidir, market satışı artarsa fark eder.
Hile hurda ile ksia sürede çok kar yaparsınız ama adınız bir çıktı mı kimse adımını atmaz bir daha.
Ayrıca paranın bir kısmı da dağıtımci şirket ile anlaşma bitince yeni anlaşma yaparken alınan hava parasından gelir. Günlük satış miktariniza göre güzel para alabilirsiniz. Örneğin opet ile anlaşma bitti ve BP ile anlaşma yaparken ya da opet ile devam etmek için onlarla anlaşma yaparken..
Ancak ciro iyi değilse ve dürüst satıcı iseniz kar falan edemezsiniz, delirtir.
  • kisa  (20.01.20 21:53:58)
Şimdi merkezi bir noktada iyi satış yapan istasyona dağıtımcı firma aylık olarak 6000-10000 arası şerefiye reklam parası gibi bir para verir.

  • gatherer  (20.01.20 22:03:19)
sadece akaryakit satisi degilde, yaninda kurulabilecek isletmede iyi kazanc saglayabilir. misal ekmek firini, mangal/kebapci, kahve dukkani vs vs vs bir suru secenek olabilir lokasyona gore.

  • 1917  (20.01.20 22:22:46)
Bir benzinlik almak için araştırmalar yapıyorum şu sıralar...
Örneğin günlük 10k litre yakıt satıyosunuz bunun litre başına kazancı max. %8 olur. Tabii taksicilerle vs vs anlaşırsınız %5 indirim yapar kalanı sizin olur.
Belli bir miktar üzerinde satarsanız yıllık priminizi alırsınız firmadan
Anlaşmanıza bağlı olarak personel maaşlarını şirket ödeyebilir, market geliri sizin olursa %30-50 arası kazanırsınız cirodan. Yıkaması var bu işin gelen araçlardan para kazanırsınız vs vs...

Aklınıza takılan bişey varsa sorun elimden geldiğince cevaplayayım.
  • Boris  (20.01.20 22:32:15)
Bu arada istasyon içine fırın açmak vs kolay işler değildir. Onunla ilgili farklı yasalar mevzuatlar var. Bu niyetle yola çıkarsanız iyi araştırın.

  • kisa  (20.01.20 22:34:06)
Ciroyu bilmiyorum ki karı hesaplıyayım. Onu soruyorum ortalama ne kadardır diye?

  • anarsika  (20.01.20 23:19:32)
bu istasyona günde kaç araç geldiğini kestirmen lazım. istasyon hangi rota üzerinde bu yol ne kadar yoğun ?

ama kimse ayda 50-100bin için benzin istasyonunu açık tutmaz.
  • orpheus  (21.01.20 05:13:08)
ayda 100 bine bu iş yapılmaz dedi asgari ücretle çalışan vizyonsuz

  • GiderGelemes  (21.01.20 08:45:32)
Günde 3500 TL ye 100bin ciro yapar zaten.
Çok büyük bir rakam rakam değil. (tabi şehir mevki önemli)
Sonuçta istanbulda güzel bir yerde bu ciroyu yapıyorsa istasyon onlarak işletmek yerine kiralamak daha çok gelir getirebilir ama iç anadoluda ufak bir ilcedeyse çok iyi bir gelir olabilir.
  • kisa  (21.01.20 10:53:24)
abi burada bilmeyenleri atip tutmasina, birbirlerine laf sokmaya calismasina bayiliyorum :) aylik kara yazilan rakamlar cok komik cidden. bir kere aylik satisi degil, aylik kar'ini sormus @anarsika. ortalama bahsettiginiz bir benzin istasyonun kar'i aylik 25.000 -35.000 den az olmaz. (orta olcekli bir il ve ortalama is yapan bir istasyon)

  • sweetoffice  (21.01.20 11:31:13)
İstanbul içinde bir yer için söylüyorum.
Günlük 11000 litre satış (peşin ya da kart veresiye yok)
Bir kaç yıl önce bazı servislerle anlaşma yapilmishalde günlük 35bin litreye kadar çıktığı da olmuştu.

Ayrıca benzer bir istasyonu dağıtım şirketi kendisi işletiyor ve mal sahibine yılda 2.5 milyon TL kira ödüyor.
Bu bilgi işinize yarar mı?

Kar hesabıni aşağı yukarı yapabilirsiniz.
  • kisa  (21.01.20 11:41:08)
Orpheus kafan mı güzel? Aylık 50-100k arası kazanc sağlayan bir istasyon varsa haber ver kiralayayım hemen:)

  • Boris  (21.01.20 13:34:15)
Pompa fiyatından bayiye kalan 20 kuruş, petrol dağıtım şirketine kalan ise 25 kuruş civarlarındadır. Çoğu petrol şirketinde rakamlar benzerdir.

  • frukozoit  (21.01.20 15:53:55)