witcher oyunları sorusu

sorum şu bu oyunları oynamak istiyorum, steam kütüphanemde oyunlar mevcut
ilk oyun çok mu outdated, yani bayar mı
direkt 2den mi başlamalıyım acaba

çok vaktin yoksa 1 ve 2'nin hikayesini okuyup 3'ü oyna derim ben. 1 hem outdated hem çok başarılı değil, 2 çok iyi oyun ama onun da mekaniği grafiği sarmayabilir; hikayesi götürüyor. 3 ise hala oynanabilir, onu kesin oyna.

witcher.fandom.com
www.polygon.com
  • Bruce  (20.01.20 11:55:07 ~ 12:04:28)
1 hikaye olarak iyi ama teknik olarak rezalet bir oyun :d kanser olursun bitirene kadar.

Grafikleri kafama takmam diyorsan 2 yi oyna bence.

3 zaten...3 yani :)
  • eazy  (20.01.20 12:05:38)
İlk oyunla hiç uğraşmayın. Baya kötü.

Witcher 2 ama en iyi witcher oyunudur, kesinlikle oynayın. Daha iyi combat, daha iyi hikaye, bazı yerlerde grafikler witcher 3ü andırıyor hatta, yılına göre baya iyi.
  • aguen  (20.01.20 14:05:45)
niye gomdunuz patir patir witcher 1'i simdi ya.

eger rpg oynarken oyunun yaninda kendini evrene ait hissetme vb. manevi tatmin arayan biriyseniz. klavyeniz fareniz attiginizda kirilmayacak kadar saglamsa witcher 1 oynanabilir. sacma sapan bir dovus motoru var. oyundaki herkes ayni base karakterler uzerine yaratildigindan butun dedeler nineler dostlar dusmanlar ayni gozukuyor. ama hikayesi guzel, baslangic guzel. olaya hakim oluyorsunuz.

tabii en onemlisi bitirip ikinci oyuna gecince lan bu ne guzelmis kaymak gibi diyorsunuz. ikinci oyundan maksimum zevk aliyorsunuz.

yoksa isiniz olmaz withcer 1 ile. benim bazi huylarim oldugundan, her witcher 3 tekrarimda birden yeniden baslarim ornegin. okumaya, yan gorevlere falan ilginiz varsa deneyebilir, iki saat icinde pisman olup ikiden baslayabilirsiniz.

ornegin thaler'la olan gorusme, efendim spoiler vermeyelim ama withcer 3'teki bazi notlar detaylar falan.

ama her halukarda bence ikiyi oynayin. uc harika bir oyun fakat amaciniz sadece oyundan ziyade hikaye ve evreni icsellestirme ise, iki sart.
  • tanaka  (20.01.20 14:51:47)
Ya Witcher 1' i bence de o kadar gömmeyin. İtiraf ediyorum ilk oynadığımda sinir bozucuydu ama bir müddet sonra alışıyorsunuz. Bir de Geralt'ın karakter tasarımı çok ama çok iticiydi, 2. ve 3. oyundaki Geralt'ın tipini görünce ilk oyundaki Geralt ucube gibi geliyordu.

Oyunda şikayetçi olduğum bir çok şeyi modlarla düzelttim, Geralt'ın tipini de bildiğimiz Geralt'a çevirdim. Oyun bayağı güzel oldu, biraz da grafikleri yine modlarla iyileştirdim. Bütün iticiliği gitti. 2. oyun da kütüphanede duruyor ama başlamadım hiç.

Bir de çok emin değilim ama ilk Witcher'ı bitirme şeklinin sonraki oyunların gidişatına etki ettiğiyle ilgili şeyler okumuştum. Tabi Steam savelerinden dolayı mümkün oluyor bu.
  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (20.01.20 20:57:05)