Toscenollo limoncello nasıl içilir

Yakın zamanda bi arkadaşım Almanya dan gelirken getirecek. Sırf namını duydum da istedim. Bugüne kadar hiç puro içmedim desem yeridir. Sigara kullanıyorum. Yalnız 5 euro verip içine çekmeden ağızda tutup geri üflemekte biraz şov bence. Azıcık içimize cekemiyor muyuz bunu

sov degil. puro oyle icilir.
puronun olayi tutunun tadini, lezzetini almaktir, agizda tutman yeterli. iyi bir puroyu cigerine cekersen zaten perisan eder adami, icine cekme.

  • ebabil curnatasi  (20.01.20 05:37:16)
Ne anlami var peki icine cekmeden icmenin? Tadi icin yapilmaz, tutunun tadi yartismasiz herkes icin cok igrenc. Istedigin aromayi kat tutunun aromasi, kokusu gene de kotulestiriyor aromayi. Insan tutunu cigerleri bayram etsin diye icer. Icine cekmemek cok sacma kanimca. (Icine cekmek te sacma aslinda ama orayi karistirmayalim)

  • Kirmizibavul  (20.01.20 08:28:08)
taa almanya'dan beklemenize gerek yok, heryerde satılıyor. fiyat 35-45tl arası tekel veya tobacco shoplarda.

içine tabii ki çekmiyorsun. bir miktar kaçıor tabii mutlaka ama maksat içe çekmek değil, gebertir zaten içine çektiğinde. öyle sigara gibi birşeyden bahsetmiyorsun. belki bir tanesi 10-15 sigara kadar etkilidir.
  • awlmi  (20.01.20 08:33:49)
Ben sigara içmiyorum ama geçen seneye kadar (alkolü bırakmadan önce) ıslak puro + bira, viski, şarap falan yapmaya bayılıyordum.

Arkadaşların dediklerine katılıyorum, ağızda tutunca bir şey anlamıyorsunuz ve ben de sigara dahi içmediğim için içime çekmiyordum. Peki ağızda tutunca ve sıradanlaşmaya başlayınca ne yapmaya başladım? Ağızdan çekip, biraz bekletip burundan veriyordum. O zaman deli kafa yapıyordu ve puro bittikten sonra içkini içerken dahi aroması kalıyordu. Tabii yatmadan önce mendiller burnumun içini temizliyordum falan katran birikiyordu. Ama kesinlikle değiyordu...
  • malheiros  (20.01.20 11:34:43)
bu arada toscanello satılmıyordu, whatsapp üzerinden satanlar falan var ama artık bandrollü olarak satılmaya başlamış. Geçen benzinlikte gördüm. Fiyatı elbette daha fazladır, ama arkadaşın almadıysa henüz burada hiç olmayan bir şey getirt.

  • malheiros  (20.01.20 11:38:03)