kanser olup iyileşen var mı ?

çevrenizde kanser olup iyileşen tanıdığınız var mı? evre de önemli tabiki ama iyileşen ve tekrarlamayan vak hiç var mı acaba ?

evet benim tanıdığım en az 2 kişi var. henüz tekrarlamadılar.
ve bence bu tip insanların ortak noktası klişe ama inatçı, savaşçı karakterlere sahip olmaları.

  • patronaj  (19.01.20 13:06:29)
epey var, hatta biri 4 seviyede ve vucuduna yayiliyorken iyilesti, tanidigim bir baska kadin 80 kusur yasinda,vucuda yayilmis 3. seviye kanserde doktorlar yapabilecegimiz bir sey yok dedikten sonra alternatif yontemlere yonelip iyilesti.

  • hewit  (19.01.20 13:10:11)
@hewit alternatif tıp hikayesine asla inanmıyorum.

  • dakota  (19.01.20 13:24:40)
Benim de yengem var; zorlu birkaç ameliyat ve kemoterapi sonrasında iki yıldır gayet iyi.

  • fraise  (19.01.20 13:43:48)
Onkolojide araştırma hastalarıyla çalıştım 6 sene. Evet, ileri evrelerde bile uzun yıllar yaşayıp kanser dışında sebeplerden ölenler oldu, hala yaşayanlar da var.

  • curukturpkokusu  (19.01.20 14:13:17)
babam iyileşti gırtlak kanseriydi tekrarlamadı. bu hastalığı yenip ömrü boyunca tekrarlamayan bir çok kişiye rastladım ve hepsinin ortak özelliği dünyanın en rahat insanları olmaları.

iyi niyetli olmakla hayalperest olmak arasında fark var bence. kanserin türü ve şartlarda belirleyici oluyor.

küçük hücreli midir nedir o tip akciğer kanserine yakalanıpta kurtulan ya da tekrarlamayan kimseye rastlamadım. sanırım gerçekten öldürücü bir kanser türü.
  • savekonq  (19.01.20 14:14:07)
17 yaşındayken lenf kanserine yakalanan bi komşumuz vardı, yaklaşık 1 senede tamamen temizlendi ve bir daha tekrarlamadı. Devamındaki 7-8 sene bağımız vardı ama şuan nerede ne yapar bilmiyorum. Yaşı 35 civarıdır.

  • megalomaniac  (19.01.20 14:16:05)
2 tane var.
Biri 40yaşında meme kanseri 3.evredeydi. Memeyi aldılar, 1yıl kemoterapiyle iyileşti. 6yıl oldu tekrarlamadı.
Diğeri de 2sene önce meme kanseri ama en kötü evredeydi, akciğere, omuriliğe sıçramıştı. Geç teşhis koyuldu, ölür dediler. Kendine çok iyi bakmış, tamamen iyileşip iyileşmediğini bilmiyorum ama iyiymiş dediler.
  • coca cola  (19.01.20 14:21:56)
kolon kanserini yenen 60 yaşında bir ablamız var. birkaç kür de kemoterapi almış. şimdi hepimizden sağlıklı.

  • for day to break  (19.01.20 14:24:48 ~ 14:36:31)
var. kan kanseri olan bir tanıdığım ile testis kanseri olan bir akrabam var. kan kanseri olan iyileşti, tekrarlamadı. testis kanseri olan akrabamın şimdi kocaman çocuğu var.

  • lesmiserables  (19.01.20 14:57:23)
Dolu...

  • hayirsiz  (19.01.20 15:00:37)
var bir hayli
ama babam iyileşemedi, mide kanserinden kaybettik

  • tamamhosdiyonda  (19.01.20 15:55:34)
Kuzenim lenf kanseriydi. Tedavi süreci sonrası iyileşti şükürler olsun. Şimdi herhangi bir sorun yok ama psikolojik olarak en ufak bir rahatsızlıkta hâlâ tedirgin elbette ve hemen hastaneye gidiyor doğal olarak. Zaten doğrusu da bu zannedersem.

  • m e b  (19.01.20 18:51:53)
arkadaşımın annesi mide kanserinden iyileşti. 20 sene geçti ve yaşıyor.

  • orpheus  (19.01.20 20:06:56)
Başka bir soruya cevabından copy paste yaptım. Mobilde link veremedim.

Babam.
İlk teşhis 4. Evre akciğer kanseri. Kemiğe metastaz var. 8 kür kemo sonra ışın aldı. Devamında beyine metastaz. Gamma knife ışını aldı. Tüm bunlar 2 sene içinde oldu.
Devamında bir daha hiç bir tedavi görmeden 15 yıl yaşadı.
Önce 3er aylık sonra senelik kontroldeydi.
Geçen yıl kontrol zamanı geldiğinde ani bir görme kaybı, denge kaybı vb şikayeti oldu. Teşhis akciğer kanseri(eskisi değil, yepyeni bir oluşum) beyne metastaz. Kemo başlandı, 3. Kürü aldıktan sonra kaybettik.

İkisi arasındaki fark ;türüydü.

İlki "küçük hücreli dışı" tedaviye yanıt verme olasılığı yüksek.

İkincisi küçük hücreliydi. Maalesef daha bu türünde kurtulanı görmedim, babam dahil...
  • balik kraker  (20.01.20 07:56:16)