Bir internet sitesinden veri çekmek

Selamlar,

bir internet sitesini , belli saatler arasında dakikada bir kez kontrol edip, değişen bir veri varsa bana gönderecek bir script yazmak mümkün olur mu? çok az python biliyorum, python'la bunu yapmaya kalksam ne şekilde aramam gerekir internette?

py - selenium inceleyin.

  • lisw  (13.01.20 22:31:35)
bunu yapan tool'lar var. kimi ücretli kimi ücretsiz. hatta login gerektiren sayfalarda bile çalışıyorlar. bir tanesi visualping.io, diğerlerine de buradan ulaşabilrsiniz;
alternativeto.net

siz kendiniz yazmak isterseniz "web scrapping" şeklinde aratın.

hatta "price tracking with python" gibi bir arama yaparsanız çıkan tutorialları kendi ihtyacınız doğrultusunda uygulayabilirsiniz. nihayetinde aynı mantıkla çalışacak.
  • biseysorcaktim  (13.01.20 22:43:54)
Selenium ile bir kaç tutoriala bakarak yapabilirsiniz. Modülü ekledikten sonra bir de webdriverı gerekiyor tarayıcıyı yönetmesi için.

  • reactionic  (13.01.20 23:09:35)
buna genel olarak data parsing from website deniyor. bu şekilde arama yapabilirsiniz

  • sttc  (14.01.20 01:10:10)