Radyo dinlemenin pratik yolu (analog)

İnternet radyosu değil de analog radyo dinlemek için en pratik yol hangisi? Eskisi gibi evlerde radyolar yok. Taşınabilir bir cihaz alayım diyorum. Ama tek işlevli bir şey daha mı pratik olur, yoksa radyolu mp3 çalar türünden bir şey mi daha kullanışlı olur? Çünkü bu mp3 çalarlı olanlarda istasyon aramak işkenceye dönüşüyor. Hepsini bırakıp şöyle görece pahalı masaüstü radyolarından mı alsam, bilemiyorum. Siz nereden dinliyorsunuz radyoyu?

ben cep telefonundan online radyolar dinliyorum.

ayrıca kulaklık taktığımda da son derece güzel karasal radyo yayınlarını alıyor.

hoparlöre falan bağlayınca da dediğiniz el masa üstü radyolarından daha kaliteli ses alabiliyorum.

ha bana sorarsan ne yapayım diye, abi radyo biraz nostaljik bişey, böyle cızırtılı falan hafiften flat tonlarda bir soundu olan, lambalı eski antika radyolardan almanı önerebilirim.

www.youtube.com
  • hem şişko hem deli  (12.01.20 22:15:29 ~ 22:17:40)
i.ebayimg.com

şu resimdeki alarmlı saatten var bende. gece ve gündüz alarm olarak radyo kurulabiliyor. onun dışında internet radyosundan gece matrax dinliyorum birde...
  • Tears of Devil  (12.01.20 22:21:06)
ben radyoyu sadece arabada işe gidip gelirken dinliyorum. onun da %30-40 reklam, kalanı hep aynı şarkılar...

yani radyo dinlemek hiçbir şekilde kullanışlı olamaz.
  • Hakan1980  (12.01.20 22:21:17 ~ 22:22:00)
aslinda mp3 calarli olanlar daha islevsel. frekans sabit oluyor. cark ile cevrilenlerdr frekans kayabiliyor.

tasinabilir istiyorsan radyolu mp3 player en iyisi.
  • tabudeviren  (13.01.20 00:43:21)
ayrica cep telefonumda radyo uygulamasi var. internet radyosu degil. yani internetsiz de calisiyor. kulaklik takinca kullanilabiliyor.

  • tabudeviren  (13.01.20 00:48:09)