kopeginiz disaridan geldikten sonra temizligini nasil yapiyorsunuz?

2 aydan uzun suredir asiri tuylu bir kopegim var.

simdiye kadar hep su yontemle ilerledim ama kopegim icin ne kadar iyi ve dogrudur size sormak istedim.

gunde dort kere disari cikariyorum. kopekler icin zararsiz islak mendillerden aldim. patilerini, karnini ve yuzunu bu mendille siliyorum.
bazen, cok yagmur yagip kopek parkinda camur filan olup her yeri pislendiginde kuvete sokuyorum ama tamamen dus aldirmiyorum. uslu uslu yikiyorum. simdiye kadar sadece bir kere gercekten dus aldirdim ve uzun bir sure aldirmayacagim(veterinerin de onerdigi uzere).

dogrusunu mu yapiyorum? onerebileceginiz baska seyler var midir?

yağmurlu havalarda yağmurluk giydirebilirsiniz.
çamur olup kirlendiğinde mecburen bir şekilde yıkayacaksınız tabii, ama mesele iyi kurutabilmek.
çünkü ıslak ya da nemli kalırsa gaz yapar, yaşı ilerlediğinde eklem ağrıları olur vb.
bir de nemli kalmışken dışarı çıkarsa hasta olur.

biz patilerini baticonlu suya batırıp silerdik, ıslak mendil de olabilir.
  • blatta hiberna  (10.01.20 14:19:16)
ödül mamasıyla banyoya sokmaya alıştırdım ben. şu anki evimizde evin girişinde banyo var o yüzden sorun olmuyor ama eskiden kapı girişinde eski çoraplarımı giydirip banyoya kadar yürütüyordum. banyoda patilerini ve kirlenen her yerini sadece suyla yıkıyorum.

  • pide  (10.01.20 14:28:06)
Kac aylik ki 4 kez disari cikartiliyor? Bunu ikiye indirdiginizde is yukunuz hafifler, korkmayin bu surecten, 1.5 yasina geldiginde zaten fiziksel olarak hazir oluyor daha az disari cikartilmaya.

Pati arasindaki killari kisaltmak cok onemli, sokagin camurunu onlar eve getirir.

Yagmur yaginca kendi havlulariyla iyice bir kuruluyorum, baska bir sey yapmiyorum.

Kopekleri yikamak, cok pislenmedikleri surece iyi degil. Derideki yag dengesini bozuyor. Kesinlikle daha sik kokmaya basliyorlar. Kokunun caresi duzenli tuy tarama ve bakim.

Tuy tipine uygun olan iyi bir tarak edinin. Her aksam, o yorgun dustugunde girisin.

Kopek kokuyorsa, bu ne yedigiyle iliskili, tabii turuyle de az cok alakasi var. Ama duzenli tuy bakimi ve iyi beslenme duzeni ile cok daha az kokarlar.
  • buf-e kür  (10.01.20 15:17:53 ~ 15:19:41)
www.trendyol.com

çok çamur olunca linteki üründen kullanıyoruz biz, başa çıkılacak gibi değilse kucaklayıp banyoya götürüyorum sadece patilerini yıkamaya
  • mirty  (10.01.20 15:48:53)