İzmir'de nasıl bu kadar çok sokak köpeği var?

Alsancak'tayım, yattım uyuyamadım resmen rav rav rav. Gündüz de gözüme takılıyordu da şimdi uykudan edince geldi aklıma sormak.

Belediye niye çözmüyor bu sorunu, çok zor bir şey değil bu garibanlara yuva ayarlamak. İzmirliler şikayetçi değil mi bu durumdan?

Yav ne linci üpo, benim güzel duyurudaşlarım benim hayvanseverliğimi bilirler, karıştırma ortalığı.

Gerçek hayvanseverler sokakta 2 lokma için sabahtan akşama soğukta dolanmasını istemez ki zaten köpeciklerin. Benim dediğim şey başka, düzgün işleyen bir barınak yaparsın mis gibi bakarsın. Hadi kenar köşe mahalle tamam da alsancak yani, güzel bir görüntü değil ki.
  • Bruce  (06.01.20 23:21:45)
yıllar boyunca köpeksiz sokaklar istiyoruz diyenlere tepki gösteren, sokak köpeklerinden korkanlara gülen biriydim.

Geçen sene tam seçimden bi hafta önce sabah 7.30 gibi Konak Pier'in ordaki üstgeçitte beraber gezen 4-5 köpek beni kıstırdı, biri bacağımı "hafifçe" dişledi. Başta takmadım gün boyu gezdim falan, sonra gece hadi acile gideyim dedim, sonuç olarak 1 ay boyunca 5 doz kuduz aşısı oldum ve ufak da olsa bi iz kaldı uyluk kısmında.

Hala köpekleri çok seviyorum ve köpeksiz sokaklar isteyenlere kızıyorum. Ama yanından geçerken götüm atıyor artık köpeklerin.. O yüzden kararsızım yani biraz, bilmiyorum.

Belediye köpeklerle ilgili işlem yapamıyor bu arada. Arkadaş evinin orda her gece havlayan köpekle ilgili belediyeyi aradı. Sadece hastaysa veterinere alıp sonra aynı aldığımız sokağa bırakabiliyoruz dediler. Kanun değişikliği lazım gibi bu konuda. Ve her belediyenin barınaklar için iyi bir bütçe ayırması ve bu işin Amerika'daki gibi denetlenmesi gerek.
  • nundu  (06.01.20 23:53:55 ~ 23:54:40)
En azindan belediye kisirlastirir ve cogalmaz kopekler normslde, zamanla da azalmaya baslar cogalmayinca. Bunun icin de belediyeye kamuoyu baskisi lazim baska sey degil. Toplu sikayetler olmali.

Sahsen kopekten korkmam, bununla birlikte kopeksiz sokak istemek kadar doğal bir sey yok ve bunu destekliyorum. Kimse sokakta tirsa tirsa yurumek zorunda degil, geceleri o gurultuye katlanmak zorunda da degil. Kopek saldırısı sonrasi yillardir travma sonrası stres bozuklugu yasayan, arabanjn icindeyken bile disardaki kopekten korkan insanlar tanıyorum.
  • stavro  (07.01.20 00:05:47)
Erzincan'da kişi başına düşen karga sayısını bilseydin 2 rekat şükür namazı kılardın.

  • cahs  (07.01.20 00:45:06)
sokaklarda bu kadar köpek bulunmasının sebebi hayvanperestler çünkü. türkiye'de sayı bulamadım. fransa'da yılda 100 bin evcil hayvan sokaklara terk ediliyor. hem sokağa köpek salıyorlar (evet, dışarıdan baktığında "aa ne kadar hayvansever" dediğin adamlardır sokak köpeklerinin kaynağı.) hem de millet o köpeklere laf edemesin istiyorlar.

suriyeliler falan sorun değil kardeşim. ülkenin en büyük sorunu köpekler de değil. ülkenin en büyük sorunu akli melekelerini yitirmiş hayvanperestler.

ve sosyolojide tez konusu olabilecek bir mevzu var burada. bu bir avuç, duygusal faşistin sesi kendinden yüzlerce kat vurdumduymaz toplumu bastırıyor. kanun yaptırıyorlar yahu dahası var mı. kanuna "parklar köpeklerin kendiliğinden doğal alanıdır." diye cümle eklettiler. hani senin çocuğun oynasın diye yapılan park. bugün eskişehir'de özellikle sabah 5-7 arası çık parklara bok tarlasına dönmüş hepsi. ben it gibi çalışıp köpekler sıçsın diye vergilerimle park yaptırmışım.

aynı çabayı ülkenin iliğini hüpleten akp çocuklarına karşı göstermezler, öyle bir şevk, öyle bir fetiş...
  • ya ben lan neyse  (07.01.20 00:55:26 ~ 01:05:17)