kedi maması ne kullanıyorsunuz?

bonacibodan devam etmeyi düşünüyordum kız severek yiyor ama sözlükte falan cok gömmüşler temizmama mamalarını, ikilemde kaldım. siz ne kullanıyorsunuz?

bonacibo kullanıyorum. sorun yaşamadım 2 tane sağlıklı 2 yaşında kedim var.

  • lucky strike  (06.01.20 21:07:33)
kuru mama olarak: purina one somonlu kısırlaştırılmış kedi maması
yaş mama: schesir, n&d

haftada bir haşlanmış yumurta, tavuk vs. yer. kendisi dışarı da çıkan bir kedi olduğu için arada kuş falan yakalıyor. yazın da çekirge, kertenkele, cırcır böceği vs. avlar, kimisini yer kimisini de bize hediye eder.
  • surprise  (06.01.20 21:13:09)
Proplan

  • elorelia  (06.01.20 21:28:48)
taste of the wild, pro plan, acana

  • 9kuyruklukedi  (06.01.20 21:31:40)
Royal canin veriyorum. Ama evde balık-tavuk-kırmızı et yaptığım zaman da kemiksiz birer parça veriyorum mutlaka. Bazen yoğurt veriyorum. Bazen yediğim salataya sulanıyor biraz veriyorum marul yiyor. Daha 5 aylık.

  • megalomaniac  (06.01.20 21:50:46)
Proplan ya da n&d

  • logic  (06.01.20 22:09:18)
Nd

  • baal  (06.01.20 22:28:51)
Nd, acana

  • giovanne  (06.01.20 23:00:41)
Ben temizmama ya cok guvenemiyorum bu kadar hayvan sahibi midesinde bobreginde karaciğerinde sorun oldu tuy doktu vs diyosa vardir bi sey gibi geliyo. Bu sikayetler de son 1 2 senedir cikti o yuzden formulasyonu degistirdiler diye dusunmustum ama hayir ayni formulu kullaniyoruz diye geri donus yapmislar benzer dusundeki insanlara da.

Ben param oldukca hills aliyorum sokaktakilere yavru kedi mamasi aliyorum. Yetiskinler de yiyebiliyo sorun olmuyo diye. Proplanda indirim görmüştüm kucuk paketlerinde markamama.comda onlardan alicam bu sefer.

Arada da tavuk haslayip filan veriyorum denk geldikce.
  • hindistan cevizi  (06.01.20 23:51:17)
Evde 3 tane kedim var. Trendline verin gecin. Kilosu 10 tl. Biz de bi dunya katkili urun tuketiyoruz kedi icin de kilosu onlarca liralik urunlere gerek yok bence.

  • msb  (07.01.20 00:13:40)
Proplan kısır+1... ama kilosu 50 lira olmuş. Daha ucuz bir alternatif arayışındayız.

  • sacrilegious  (07.01.20 00:59:49)
n&d tahılsız.

kimsenin moralini bozmak istemem, ama kalitesi düşük mama kullanmak kedinin ömründen çalıyor.
iki, üç, beş yaşındaki hayvana bir şey olmaz.
ama o hayvan 15-20 yaşına kadar yaşasın, böbrek yetmezliğinden 8-10 yaşında ölmesin ya da hasta olarak yaşamasın (iyi ihtimalle) istiyorsanız, beslenmesine erken yaştan dikkat etmenizi tavsiye ederim.
  • blatta hiberna  (07.01.20 01:30:36)
n&d yaban mersinli&kuzu etli az tahıllı. internetten 10 kg'ını 300 tl civarına alıyorum. baya araştırmıştım, içeriği gerçekten kaliteli, kedim de çok seviyor. değiştirmeyi pek düşünmüyorum.

  • contavolta  (07.01.20 09:39:22)
5 yıl kadar Bonacibo kullandım. İçeriğinin değişmediğini iddia ediyorlarsa külliyen yalan. Kokusu bile değişti. N&D’ye geçtim. Bu ayardaki mamalardan devam edeceğim.

  • auroraaurora  (07.01.20 10:38:16)
mümkün olduğunca yaş mama ile beslemeye çalışmalı. ömür boyu kraker yemek çok sağlıklı değil.

  • chaos moleculaire  (07.01.20 11:59:52)
Yaşa göre Royal Canin babycat -> kitten -> fit32 kullanıyorum.

  • ananiyimioguz  (07.01.20 12:17:47)