davlumbaz mesafesi

kumtel marka ankastre set almıştım. kuruluma gelen vatandaş yönetmelikteki mesafeye uymuyor diyerek davlumbazı takmadı. internette okuduğuma göre en az 65 cm mesafe olmalıymış. ocağın hemen üstünde dolap var, dolap ocak arası 85 cm. adam üçgen olanlardan alın onu takarız dedi ama şimdi modele bakarken farkettim, bunun da bacası vs. var dolaptan dolayı bunu da takamıyor olması lazım. düz modellerden mi alabilirim ben sadece? tecrübesi olan var mıdır?

elimdeki takılamayan model: kumtel.com
adamın bana alabilirsin dediği model: kumtel.com
davlumbaz-ocak mesafesi: eksiup.com

önerdiği modelin bacası en az 37 cm yükseklikte olmalı diyor. Ama bu baca borusunu örten sac parçaların min yüksekliği olmalı. çünkü iki parça halinde geliyor bazıları, boşluğa göre üsttekini kaydırıp boyunu ayarlıyorsun. daha kısa ise de kesmen gerekiyor. elle de kesilmesi pek mümkün değil. senin için uygun değil gibi yani.

  • sttc  (06.01.20 19:36:57)
Çağır bir usta taktır hocam. Bende de fırını bağlamam dediler. Aspiratörü söküp öyle çağırdım. Sonra geri taktım.

  • baal  (06.01.20 22:33:04)
Aldığınız ürün güzel ama oldukça büyük, montaj yapıldıktan sonra aspiratör ile ocak arasında 60-65 cm kalmalı.

Sizin cihazı monte etti mi neredeyse ocağa tencere koyamazsınız, katalogdan baktım bacasıyla 75 cm gibi yüksekliği.

Aldığınız modeli takmak isterseniz mutfak dolabının davlumbaz üstü modülünü söküp orayı dolapsız sadece aspiratör için kullanırsanız olur.
  • John Bloor  (07.01.20 10:52:01)