Öğrenci Affı

1-Çıkar mı, çıkarsa ne zaman en muhtemel tarih?

2-Şu an bir örgün öğretim programına kayıtlıyım. Hazırlık okudum bitirdim, birinci sınıf ve ikinci sınıfta okula gittim ancak derslerimin yarısını veremedim. (F) Bugün okulu aradığımda 5 yarıyıl (2.5 sene) hakkım kaldığını öğrendim.

Şu anda çalışıyorum şu dakika işi bırakıp ikinci dönem okula devam etsem 2.5 yılım var, 3. ve 4. sınıf dersleri olduğu gibi duruyor 2 sene ona gider. Kalan yarım dönemde alttan aldığım dersler falan yani yeni üniversite kazanmış insan hevesine sahip olmam lazım ki süresinde bitireyim.

Halbuki intiharın eşiğinde bi adamım. Çalışmayı bırakmak, bu yaşta öğrenci olmak vs. de beni baya kısar.

Özet olarak 2.5 senede bitiremem bence.

Şimdi diyelim ki af çıktı, ben kaydımı sildirip aftan yararlanabiliyor muyum? Yoksa sen zaten kayıtlısın aftan yararlanamazsın mı derler?

3-bugüne kadar çıkan afların listesini bi yerden görebilmem mümkün mü

7 sene süreniz var 3 sene gittim diyorsunuz nasıl 2.5 sene kaldı?

  • ekaterina  (06.01.20 14:53:18)
nasıl bi hesap yaptıklarını bilmiyorum öğrenci işlerini aradım böyle söylediler

  • sanguine  (06.01.20 15:12:44)
1. daha yeni çıktı bir süre çıkmaz

2. azami süren hazırlık + normal süre + 3 yıl. 2,5 yıl kalmış olamaz.
önlisans öğrencisi olmadığını varsayıyorum tabi?
  • hadsafhada  (06.01.20 16:56:59 ~ 16:58:52)