internet ışığı yanıyor ama internete girmiyor.. yardım

2 gün önce gece bilgisayarda film izlerken elektrikler gitti ve hemen geldi akabinde internete giremedim sonra amaan deyip yattım. sabah baktığımda tekrar girmiyordu. çünkü modemde hiç ışık yanmıyordu. aç kapa bi işe yaramadı. reset de attım bi işe yaramadı. ışık yanıyor 3 sanıye sonra sönüyor.. mü. hizmetlerini aradım arıza kaydı oluştu. döneceklermiş falan... daha sonrasında 20. deneyişimde modem açıldı internete girdi. cenabetlik şu ki tekrar elektrikler gitti. ve aynı sorun oluştu. sonra tekrar modemi çalıştırmayı başardım. ama şimdiki sorun her ışık normal yanarken. ne telden ne bilgisayardan internete giremiyorum. telde wi fi ağında oturum açın diyor bunu hiç demezdi. sonra türk telekom sayfasına yönlendiriyor. farklı telde de denedim sorun aynı. bilgisayarda da aynı durum var. internet bağlı gözüküyor ama girmiyor. modem kendi kurulum yapan bi model ağda oturum aç falan demezdi..

müşteri hizmetlerine de ulaşamıyorum 2 gündür. şürekli başka yerlere yönlendirip oyalıyor. bi türlü bağlamıyor. kafayı yiyeceğim. vallahi psikolojim bozuldu. bilen biri var mı? büyük duacısı olurum..

reset atınca modeme kullanıcı adı ve şifre girdiniz mi?

  • ozdek  (06.01.20 01:39:53)
Modeme reset attığınız için kullanıcı adı ve şifresini, ve de wi fi şifresini sıfırlamıştır.

Modemi bir bilgisayara lan kablosuyla bağlayıp ip adresini yazarak arayüzüne gireceksiniz, oradan kullanıcı adı ve şifresini girip sonra da wi fi şifresini değiştireceksiniz.

Wi fi şifresini daha önce değiştirmediyseniz hep default kullandıysanız ellemeyin, modemin altında yazan şifredir zaten. Ama kullanıcı adı ve şifresini grmeniz gerekir.

Bazı modemlerde müşteri hizmetleri uzaktan bağlanıp bu işlemleri yapabiliyormuş.
  • John Bloor  (06.01.20 07:48:22)
cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.problem şöyle çözüldü; faturayı son ödemesine 15 gün olmasına rağmen bi ödeyeyim dedim ve 10 dk sonra internet geldi. evet çok saçma...

  • pinositoz cebi  (14.01.20 16:53:30)