Ekim ayında alınan

kredi kartına 121,50 tl yıllık kart ücreti çıkarmış denizbank. Gerekirse kartı iptal ederim çok zaruri değil ama 2 ay için yıllık kart ücreti kesmek "terbiyesizlik" değil mi? Ne yapabilirim?

Pek bir şey yapılamıyor, ben de aralık ayında bi kart almıştım ona da kesmişler, bankalar önceden iade edyiorlardı da şu an "ya sev ya terk et" modundalar iadeye pek yanaşmıyorlar.

  • angelus  (05.01.20 21:28:05)
tamam ama angelus bari yıllık kart ücretini 12 ye bölüp 2 aylık kessinler. zaten bonusları falan işime yaramıyor. kapatıp aidatsıza geçecektim ama şimdi komple kapatmak istiyorum.

  • mekaniker  (05.01.20 21:30:24)
Bankalar şu an tamamen "mecbur kartı kullanacaklar o nedenle dilediğimiz gibi oynayabiliriz kafasındalar, o nedenle makul bir yaklaşımları yok. İşyerinde bi eleman aradı bunları geçen ay iade yapmazsanız kartı kapatacam demiş bankacı da tamam kapatalım demiş, çocuğun kartını kapattılar, eleman 2 hafta sonra tekrar açtırdı, o nedenle makul olmuyorlar pek.

  • angelus  (05.01.20 21:35:30)
Kart aidatı yüzünden 22,5k limitli kartımı kapattım. Çalışma şartlarını onlar değil biz belirleyeceğiz. Pazarlıkla 80 tl ücreti 30 a indirdiler yine de kabul etmedim. Halbuki otomatik ödeme talimatlarım ve de banka hesabımda 80k likit fon (yani bankaların takır takır kullandıkları boşta duran param da vardı) vardı. Ne oldu onların zararına oldu. İşlerine gelirse... maaşlı kartıma ait kredi kartım da var yapmayın etmeyin sizle devam edelim. Zaten kampanyalı ürünlerinize de katılmıyorum dememe rağmen "ıhhh" dediler. Eyvallah dedim ben de. Kapitalizm gölgesini satamadığı ağacı keser. Diğer kartla devam.

  • creedwar  (05.01.20 21:44:39)
bankalar son 1-2 yıldır acımazsız davranıyorlar. maaş müşterisi olduğum kredi kartım vardı. işten ayrıldım. ilk işim bankayı arayıp aidat sormak oldu. aralıkta kesicez dediler. kasımda iptal etsem kesermisiniz dedim. yok kesilmez dediler. kasımda ücret kesilmeyen kartlarına geçtim.

her bankanın ücret kesmediği bir kredi kartı çeşidi var. onları tercih edebilirsiniz. taksit sayısı fln biraz daha az olabiliyor.
  • morcivert  (05.01.20 21:55:48)
morcivert ben 2 ay kullandığım kart için yıllık aidat ödemek zorunda olmamalıyım. İptal etmelerini isteyeceğim. Reddetmeleri mümkün mü?

  • mekaniker  (05.01.20 22:01:39)
anladığım kadarıyla kredi kartı ücreti alım zamanları var her bankanın. o zamanı aşarsan kurtulamıyorsun. 1 ay öncesini yakalarsan sorun yok. ben arayıp öğrendim 9-10 ay kadar daha kullandım puanlarımı harcadım.

kimi banka o bilgiyi vermeyebiliyor galiba.sanırım halk bankası vermemiş veya verememiş. benimki yapı kredi idi.

yeni kart alanlar için ne gibi bir prosedür var bilmiyorum belki 2 ay sonra cart diye geçiriyorlardır. belki 1 sene sonra. sorup öğrenmek lazım. bu banka mevzularında her şeyi arayıp soruyorum öncesinde artık.
  • morcivert  (05.01.20 22:15:36)