Şu cümle size ne düşündürüyor/hissettiriyor?

Merhabalar;

Aşağıdaki cümle size ne hissettiriyor? Ne düşündürüyor?

"Yalnızlığını talan edilmekten sakınan kişinin onu sezdirmemesi de gerekir. İşte, tam da budur ya zâten — yalnızlık."

Hoş. Zorlama da olsa laf sokma bölümü de var(yalnızım, yalnızlık süper şey ya diye ortalığı ayağa kaldırıp ilgi çekmeye çalışma.) Kendi içinde tutarlı bir tespit.
Birşey hissettirmiyor galiba.

  • cahs  (05.01.20 18:02:49)
Yalnız değilmiş gibi yaparak hiç hoşlanmadığı kişilerle bile sırf yalnız kalmadığını kendine ve çevresine ispatlamak için kendini kandırmak.

  • dakota  (05.01.20 18:09:21)
ahkam kesmeli aforizma, böyle cümleler genelde bir şey hissettirmiyor.

kısaca yalnızlığını korumak istiyorsan yalnız olduğunu dışarıya göstermeyeceksin diyor sanırım, bir de gerçek yalnızlık budur diyor. bunu da ergen ruhluları etkileyecek şekilde cümleyi bölüp çevirip soslayarak yapıyor.

bu arada bence çok matah da bir şey söylemiyor, çünkü, yalnızın yalnız olduğunu kim nasıl bilecek de yalnız yalnızlığını korumak sakınmak zorunda kalacak, yalnız insan zaten uzaktır, kimse "sen yalnız mısın bakiyim, hemen yalnızlığını talan edeyim" diye birbirinin etrafında gezmez sanırım. yani cümle bana pek bir şey de ifade edemedi. bana düşündürdükleri böyle.
  • nimberjack  (05.01.20 21:23:41)
Bence gayet güzel. Bir paragrafta destekleyici bir cümle olabilir gayette.Hatta katılıyorum. Haklılık payı var. Her yalnız, kendine dönük kişiyi yapayalnız biçare sanmak çok genel bir kanı ama bundan mutlu olan var mı hiç akla gelmez, hemen,
-git arkadaşlarınla buluş
-sana sevgili yapalım
-sinemaya tek başına gidilir mi!
gibi cümlelere maruz kalıyorsunuz
Başta düşünceli bir hareket gibi gelen bu bu sözler zamanla yaralıyor, sanane demek geliyor içinden. Yalnızlık seviliyorsa korunması zor bir yaşam biçimi. Dünya nüfusu gittikçe artıyor :)
  • çılgındünya  (06.01.20 08:32:05)
Yalnızlığınızı kendi hoşunuza giden seviyede, stilde yaşamaya devam etmek istiyorsanız, bunu toplumun anladığı/üzücü bulduğu yalnızlık formunda göstermemelisiniz diğer insanlara. Asıl yalnızlık, kişiye özel kalan yalnızlıktır; yalnız olduğunu çaktırmayan kişiler asıl yalnızlardır ---gibi algılıyorum. Bir şey hissettirmiyor, özellikle anlamlı veya derin bulmadım.

  • sopiro  (06.01.20 09:49:17)
kasma gardaş dakıl kafana göre diyesim geldi cümlenin sahibine

  • 9kuyruklukedi  (06.01.20 09:52:54)
kimseye etmem şikayet,
ağlarım ben hâlime.

  • onemoremile  (06.01.20 10:12:10)