Bedelli Basvurularinin Uzmanlarına Soru

21.07.2021'e kadar tecilliydim. Doktora yapiyorum. Ne olur ne olmaz diye 2019 Ağustos gibi bedelli basvuru yaptim.

Fakat halen parasini yatitmadim. Yatirmayi da dusunmuyorum. Simdi askerlik durum belgemde 30.12.2019 tarihine kadar askerlikke ilgiki sikintisi yoktur yaziyir.

Durum olarak da siniflandirma ve tertibat bekliyor diyor.

Benim tecil yandı mi? Yoksa bedelli basvurusunu geri çekmek icin dilekce versem kaldigi yerden devam mi edecek tecilim?

Bedelli basvurum nedeniyle boyle gorunuyor ondan eminim.

Var mi bilgisi olan?

Tecil yandı.
Para yatırmak gibi bir zorunluluğun yok. Ancak en geç belirtilen tarihte askerlik şubesine giderek askerlik işlemlerini ( yoklama, muayene, sevk talebi) başlatman gerekiyor. Aksi halde kaçak durumuna düşeceksin.

  • yesil basli govel santor  (04.01.20 16:44:35)
Emin misiniz? Okulum devam ediyor ama?

  • goklerdengelenkarar  (04.01.20 16:49:52)
Eminim. Okulunuzun devam etmesi hiçbirşey ifade etmiyor. E devletten veya askerlik şubesinden aldığınız askerlik durum belgesine göre "30.12.2019 tarihine kadar Askerlik yönünden sakıncası yoktur" ibaresi varsa - tam olarak böyle bir cümle vardır- şu anlama geliyor, siz devlete demişsiniz ki " ey tsk okulum devam ediyor ama bakma, ben askerliğimi yapmak istiyorum, süreç başlasın", tecil bozulmuş. Burası kesin.
Fakat dilekçe verirseniz ne olur, erteleme talebiniz kabul edilip yine temmuz 2021e tehir edilir mi? Bilemiyorum.
Bununla ilgili en sağlıklı bilgiyi askerlik şubesinden alırsınız.
Ben dahil hçkimseye itibar etmemenizi, - her ne kadar bu bilgiden emin olsam da- şubeye gitmenizi tavsiye ederim.
Burada kuru gürültü çok olur.
  • yesil basli govel santor  (04.01.20 17:01:03)
Çok teşekkür ederim. Subeye gitmistim, isterseniz dilekce verin bedello başvurumdan vazgeçiyorum deyin, isteeseniz belki karar degistirirsijiz yil sonuna kadar bekleyin. Odemezseniz tekrar tecil edilirsiniz demisti kadin.

Ama guvenemedim nedense. Sanki cok afaki geldi bana.
  • goklerdengelenkarar  (04.01.20 17:14:40)
Cimer'e yazın, askerlik mevzuatını kurcalayın ya da bir avukattan destek isteyin.
Eğer şubedeki bilgiler tatmin edici değilse...
Naçizane tavsiye.
  • yesil basli govel santor  (04.01.20 17:19:08)
doktoraya nnasıl kabul aldınız

  • inekadam  (04.01.20 20:06:49)