Kelleşiyor muyum?

i.hizliresim.com

maviyle işaretlediğim bölge hızla seyrekleşiyor gibi sanki. son dönemde o bölge çok kaşınıyordu, ben de kaşıdım (hatta ufak bir yara da oldu) acaba bu kaşınmayla ilgili geçici bir şey olabilir mi?

ve doktora gidersem erkenden bişeylere çözüm olur mu?

saçımın diğer taraflarıyla o bölge aynı hizada değil, orası resmen daha geriye çekilmiş durumda gibi.

baya bi moralim bozuldu. ne yapabilirim şu aşamada?

derya deniz forumlara ve sınırsız ürün yelpazesine hoş geldiniz :D

  • 9kuyruklukedi  (03.01.20 21:30:58)
yaş kaç?

saç dökülmesi genetik ve yaşla ilgili bir durum diye biliyorum? baba amca dayıda durum nasıl?
  • sonsuz  (03.01.20 21:52:17)
genel olarak akrabalarım arasında saçı dökülan yok. alnı açıldı ama 60 yaşında.

benim yaş 30.
  • tchuck  (03.01.20 21:54:19)
kaşınma vs demişsin geçici bir cilt hastalığıysa geri çıkar merak etme. aile de kellik varsa genetik kelliktir. cilt hastalığı varsa doktorun vereceği ilaçlarla daha kısa sürede düzelir. genetikse hiç bir şey çözüm olmaz. ama dermatoloji de en kolay uzmanlıklardan olduğundan çok iplenmeyen bir bölüm olmaya başladı doktorlar arası. nerde bir rahat edeyim kimseyle pek muhattap olmayayayım diyen tip var bu dalı seçer olmuş. o yüzden doktorun da bir çare olacağını sanmam.

not : %25 kel ve sayısız dermatologa gitmiş spor
  • avatar is back  (03.01.20 21:55:39)
benim dayımlar kel o yüzden ben de kelleştim ailede yoksa dökülmenin genetik olması zor bence dermatolog bir kan testi yapsın belki vitamin eksikliği vardır

  • bbb_1  (03.01.20 22:17:24)
  • kanlakarisikyagmur  (03.01.20 23:27:38)