Hastaneden randevu almak imkansız mı?/ Göze iğne

Merhaba. Annem özel göz doktoruna gitmiş ve sarı nokta için iğne yaptırması gerektiğini söyleyip bir de yazı yazmış doktor. Ayrıca üniversite hastanesinde yaptırmalısın diye de eklemiş.
Duyduğum kadarıyla özel hastane veya doktorun teşhisini kabul etmeyip, bu iğneyi olması gereklidir diye kendileri rapor veriyorlarmış. Yani ilk muayene randevusu almam, sonrasında da iğne için bir randevu almamız gerekecek.

İzmir'deyim, Ege'den internet yoluyla randevu almaya calıştım ama 1 haftayı gösteriyor ve dolu. 9 eylül'ü denedim. Önümüzdeki 3 hafta dolu.

Bundan sonraki adımda ne yapacağımı şaşırdım. Hayal meyal sabah erken gidip numara alma diye bir şey hatırlıyorum. Bu hala geçerli mi? Tanıdığı olmayan, aradan baktırabilir misiniz diyemeyen biri olarak, bu sonsuz loopta takılı mı kalacağım? Kadıncağız benden haber bekliyor, kalkıp gelecek.

Teşekkür ederim.

Benzer sorunu diş için ben de yaşadım. MHRS de bir çağrı merkezi görevlisi yardımcı olmuştu.
Taktik şu, her ayın 14unde takvim güncelleniyor. Yani sonraki 14-15 günün randevu verme süreci başlıyor diye hatırlıyorum.
Ayın 14ünü 15ine bağlayan gece MHRS çağrı merkezini ara saat 00.01 veya 00.02 gibi. Ben o şekilde almıştım. Yine de bir sor.
  • yesil basli govel santor  (02.01.20 22:29:50)
@yesil basli govel santor Gece çalıştıklarını bilmiyordum. Baska yol bulamazsam ayın 14ünde deneyecegim artık.. çok teşekkür ederim

  • hushhush  (02.01.20 22:48:39)
Üniversite ile MHRS farklı çalışıyor. Dediğiniz şey olmayabilir. Ege üniversitesi hastanesindr çalışan birinden yardım isteyin

  • westblack  (02.01.20 22:54:52)
Açılın mhrs ci geldi :)
Şaka bir yana randevu hakkında bilgi vereyim ona göre birçok kişi bilgilensin.
Randevular eğer 15 günlük dolu ise;
* sistemde zaten randevu yoktur. hergün saat 16:00 ' da 16. günün randevuları açılır.
* Yani gece 00:00' da açılmıyor o önceden öyleydi. Bunu bir yere not alın.
* Her Perşembe ve cuma günleri herhangi bir randevu açılmıyor. O günlerde saat 16:00 olsun da sisteme yeni randevular yüklensin bende alayım düşüncesinde olmayın.
* Örnek veriyorum bugün 3 ocak ama günlerden cuma olduğu için bugün herhangi bir randevu açılmayacak. Ama yarın (cumartesi) saat 16:00 ' da hemen 182'yi telefonla arayarak ya da MHRS internet sayfasından yeni randevular açılacağı için alabilirsiniz.
Yarın 4 Ocak'ta 182'yi arayıp randevu almak istediğinizde size verebileceği en yakın tarih 20 Ocaktır.
5 Ocak Pazar günü mhrs yi arayıp arasanız size verebileceği en yakın randevu tarihi 21 ocaktır.
6 ocak pazartesi günü mhrs yi arayıp arasanız size verebileceği en yakın randevu tarihi 22 ocaktır.
Bu şekilde örneklendirme yaptım mantığını anlayın diye.
Son olarak eğer MHRS internet kullanıcı şifreniz var ise oradan randevu almak istediğiniz bölüme randevu bulamadığınızda 'Talep oluşturursanız' kayıtlı cep telefonunuza bir başkası randevusunu iptal ettiğinde mesaj geliyor ve anında o mesajı görüp randevu almayı denerseniz alabiliyorsunuz. Tabi bu mesaj talep oluşturan herkese gittiği için hızlı davranmak önemli, mesaj gelir gelmez görmek ve anında mhrs den randevu almak gerekiyor.

Yukarıda söylediklerim devlet hastaneleri için geçerlidir.

Anladığım kadarıyla siz üniversite hastanesinden randevu almak istiyorsunuz.
Üniversite hastanelerinin randevu uygulamaları farklıdır. Genelde gün içinde saat 20:00 gibi açılıyor üniversite hastanelerinin randevuları. Yine de siz oralardan randevu almak için kendi internet sayfalarından bilgi alın garanti olsun.
Orada da randevu yoğunluğu çok oluyor sizinde dediğiniz gibi,sabah erkenden gidip rica etseniz bilemiyorum ciddi bir şeyse belki yardımcı olurlar, en olmadı sabah erken gittiniz rica ettiniz yine mi olmadı, maddi durumunuz elveriyorsa ücretli yaptırsam erkene randevu verebilir misiniz diye bi ihtimal sorulsa belki birşeyler olur, olmaya da bilir. bunlar ihtimal dahilinde.
Geçmiş olsun.
  • sinerji  (03.01.20 09:45:13 ~ 10:05:55)