Efexor kullananlar bakabilir mi?

Bu meredin 75 mg olanını kullanıyorum ama gece uykum çok kalitesiz olmaya başladı ilacı kullanmaya başladığımdan beri. Saatlerce uyuyorum dinlenmiş kalkmıyorum asla ve gün içerisinde de uyumak istiyorum sürekli.

Böyle bir şey yaşayan oldu mu?

Bir de nasıl bir çözüm bulabilirim bu tarz bir durumda?

  • Sakinolmamlazim  (02.01.20 21:48:35)
Desyrel ile birlikte yazılıyor bildiğim kadarıyla bu sebepten dolayı

  • sacrilegious  (02.01.20 23:06:16)
75liğini uzun süre kullandım, öyle bir yan etkisini görmedim. en güzel tarafı film tadında rüyalar gördürmesi, en kötü tarafı da midemi fena yakması.

yani bende kalitesiz değil kaliteli uyku etkisi bıraktı.
  • masmeleddin erdogan  (02.01.20 23:15:10)
Uykum ağırlaştı diyebilirim ama başka bir sebepten ötürü uyanırsam (kedi miyavlaması kapı vs) geri uykuya dalmam çok zor oluyor. Daha fazla uyuyorum ve yorgun kalkıyorum ama uyku kalitem kötü değil. Not:75+37,5 mg kullanıyorum

  • amugochi  (03.01.20 00:42:47)
2,5 yıl kullandım. Zamanla doz artırılmasına rağmen etkisini kaybetti bende. İlaç değiştirildi.
Siz ne kadar zamandır kullanıyorsunuz, 75 mg yeterli geliyor mu doz artırılmalı mı yoksa ilaç size etkisiz mi bunlar önemli.

Benim ortalama uyku düzenim 9 saatti. Daha az uyuduğum günler uyku açlığı yaşıyordum ve bir çeşit tamamlama ihtiyacı duyup ilk fırsatta 10-11 saat uyumaya çalışıyordum. Bunun dışında asla rüya hatırlamıyordum uyandığımda, deliksiz uyuyordum. Benim rutinimden bakacak olursam, ilacın tam dozu olan 150 mg denenebilir diyorum. Siz şu an yarım doz içiyorsunuz yani.
Yatırım tavsiyesi değildir :)
  • apartman teyze  (03.01.20 01:03:29)
Topluca şöyle cevap vereyim :)

Desyrel beni inanılmaz derecede sersem bir insana çevirdi

2 yıldır kullanıyorum ilacı aynı dozda ve baya bir ilerleme kaydettim

Uykum çok ağır ama kalitesiz :( bugün de çöp poşeti gibi uyandım
  • Sakinolmamlazim  (03.01.20 10:53:40)
efexor ne kadar yararlıysa bir o kadar da potansiyel, çeşitli yan etkiye sahip bir ilaç. doktora danışmak gerek nedir, ne değildir diye.

  • pain of liberation  (03.01.20 11:03:16)
kesinlikle öyle! aspirin bile olsa, ki bu ilaç hiç öyle hafife alınacak bir ilaç değil, doktora danışmadan kullanılmamalı ya da bırakılmamalı. saatini geciktirdim diye başı döner mi insanın

  • Sakinolmamlazim  (03.01.20 21:03:56)