Flört aşamasını geçememem

İnternetten tanıştığım bir kız vardı. Kızla numara alışverişi whatsapptan sohbet muhabbet derken bugün buluştuk. Buluştuk buluşmasına ama güleryüzlülüğü yanında çekingen ve suskun davrandı. İlk süzüşler vesaire oldu. Ama buluşmanın sonlarına doğru götürdüğüm kafeyi beğenmeyerek çıkalım dedi. (Öncesinde aç olduğum için alel acele bi yerde yemek yedim, o sadece kola içti vs.)

Ve biraz sonra geç oldu ve eve gitmesi gerektiğini söyledi. Ayrılmamızın üzerinden 2 saat geçti ve herhangi bir feedbackte yok. Sanırım beğenilmedim? Benim feedback yapıp naber napıyorsun gibi yoklama yapmam büyük eziklik olur sanırım. Haksız mıyım?

Beni sesimi ve düşünce yapımı biliyordu oysa. Sebep ne çözemiyorum. İyi ve sıcak kanlı davranmaya çalışmam mı itici geldi acaba. Ve aynı durumu başka bir kızla da yaşadım. Hatam ne abi çok mal falan mı gözüküyorum acaba? Özgüvenim ciddi şekilde kırıldı. Siz de gömebilirsiniz atış serbest.

bence tamamen çekinmiş diyemem. sanırım devamı gelmez bu işin.

  • baldan kaymak  (31.12.19 20:53:27)
seninle buluşan kız, hatan mı var mal mısın o bilir biz bişey diyemeyiz ne yaptın ne ettin o gördü.

ayrıca senin bir hatanın olmasına gerek yok ki, beğenmek zorunda değildi, belki aklı başkasında öyle bir denemek istedi ama yanında rahatsız hisseti. muhteşem yakışıklı bir tip de değilsin sanırım(yani beğenilmemen doğal demek istiyorum), o durumda üzerine çok düşünmeye, özgüven kırmaya gerek yok. yani o kadar çok sebep olabilir ki hepsinin üzerine düşünmen gerekir, o zaman da vaktine yazık.

kimse kimseyi beğenmek zorunda değil, bunu kabullenirsen daha rahat bakarsın önüne. kız senin patronun da değil çünkü, feedback vermek zorunda da değil.
  • Bruce  (31.12.19 20:56:25 ~ 20:57:29)
ne gibi bir feedback bekliyorsun ki? sen beğendiysen mesaj at tavrından anlarsın zaten.

  • jelly bear  (31.12.19 21:04:41)
@bruce sanırım haklısın sebepler üzerine düşünmek saçma. Ama düzeltebileceğim bir durumsa eğer bir daha ki kişilerde aynı hataya düşmemek için demiştim.
Bu arada tip mevzuunda beklentiler ne bilmiyorum ama fotoğraflarımı atınca beğendiğini söylemişti. Mevzu yakışıklılık değil zira.

Bu arada feedback mevzusunu esasen “sanırım görüşmeyi kesti” anlamında yazmıştım.

@jelly yapmak istediğim bu fakat daha fazla küçük düşme düşüncesi engel oluyor
  • enis buyutucu  (31.12.19 21:11:25)
Mesaj atınca neden küçük düşesin ki? En kötü ihtimal kız cevap vermez/ ya da olumsuz cevap verir. Bu mu küçük düşmek?
Olumsuz olursa bi daha görmeyeceksin zaten.

  • jelly bear  (31.12.19 21:17:29)
Bruce +1
Ayrıca genelde iyi ve sıcakkanlı davranmaya çalışmak yapmacık duruyor insanların üstünde, olduğun gibi davran bir dahakine.

  • wmeh  (31.12.19 21:29:39)
iyi de bu flört değil ki :d

  • mr. crowley  (31.12.19 21:40:28)
o iş asla olmaz.

ilk olduğu için üzüleceksin ama üzül ve bitir. abartma. abartırsan bok çukurunda merdivensiz kalırsın.
  • edgenabby  (31.12.19 22:11:25)
Kiz sana niye mesaj atsin ki?

Bana garip geldi.
simdiye kadar hep karsi taraftan sicagi sicagina geldi mesaj bana. Belki o yuzden karsi taraftan gelmesi benim icin normal olan

Yani mesaj at tabii ki
Gelen cevaba gore hareket edersin iste
  • Flipsflops  (31.12.19 22:14:19)
bruce "flört 101" dersi vermiş. söylediği her cümleyi tek tek analiz edersen hazırlıklı olabilirsin ama olmayacaksın.

  • edgenabby  (31.12.19 22:14:45)
bruce mruce bilmem. mesaj at. hemen şimdi. atacaksın. bekliyorum.

  • laptu  (31.12.19 22:17:46)
enis büyütücü... nick çok faul kardeşim. kızın tavrı normal olabilir.

@laptu gibi bir mentora ihtiyacın var.
  • edgenabby  (31.12.19 22:19:38)
attın mı mesaj? bekliyorum bak.

  • laptu  (31.12.19 22:20:54)
@laptu attım. Hemen cevap verdi :) eve gittiğinde ateşinin çıktığını söyledi, mevzubahis cafe biraz yürüme mesafesindeydi de. Eğer hastalığı konusunda yalan söylemiyorsa rahatsızlandığı için gitmek istemiş gibi duruyor. Ama o an neden oturmadık diye sorduğumda cevap vermekten kaçınmıştı. Hala flu bi durum.

  • enis buyutucu  (31.12.19 22:33:32)
flu filan salla. canın mesaj almak istiyor mu? o zaman mesaj at. kimseyi umursama. isterse cevap vermesin. atacaksın.

  • laptu  (31.12.19 22:39:11)
@flip açıkçası o atsaın ben atatım gibi bir sıralamamız olmadan birbirimize napıyırsun diye soruyorduk görüşme öncesi. Bu yüzden.

@ wmeh kendim gibi olsam sağırlar birbirini ağırlar gibi olurdu. Herhalde tek kelime etmeden evlere dağılırdık

@mr. Crow kısır günü arkadaşlığımı?

@edge hahaha yok dostum. Beşik kertmesi dizisindeki bir karakterin adı. Sapığım ben diye bağırıyor olabilir ama durumun bu paralellikte bir olumsuzluğu yok
  • enis buyutucu  (31.12.19 22:40:17)
Kız beğenmemiş işte soğuk yapıyor hafiften. Hehehe aramıza hoşgeldin hacı :)

  • prizmatik  (31.12.19 23:13:52)
aynen kız beğenmemiş.hiç zorlama yoluna bak.zorlarsan daha da yapışık gözükürsün.o sana mesaj atarsa neden yazmadın filan derse elektrik alamadığını düşündüm zorlamak istemedim yazarsın.yok öyle bir şey filan derse gene yürürsün

  • birdposing  (31.12.19 23:18:13)
ateşi çıkmışmış yalan bence

  • birdposing  (31.12.19 23:19:25)
evet kısır arkadaşlığı daha samimidir, flört dediğin tarafların sevgili olacağı belli olan dönem

  • mr. crowley  (31.12.19 23:45:33)
Belki regl oldu kız. Aniden gitmesi gerekti şimdi de bunu uydurdu fjjf. Olumlu taraftan bakmaya çalıştım. Umarım olmuştur.

  • anarsika  (01.01.20 00:40:09)
@anarsika konuşmak isteyen ölüm döşeğinde olas gene yazar bence polyannacılığa gerek yok :D

  • birdposing  (01.01.20 00:47:56)
zehirleyecek kadar rasyonalizme kulak ver, buradaki cevaplar imbiklerden süzüle süzüle doluyo buraya

  • mimo  (01.01.20 04:32:54)
Ateşi çıktıysa kafede sevdiği adamı gördü

  • gameofannen  (01.01.20 10:35:55)
Neden sormuyorsunuz ben de bunu anlamıyorum. Mesela benim soğuk bir yapım var. Öyle romantik tavırlarım yok. O yüzden bazen de benim karşıdan hoşlanmadığımı sanıyorlar, buluşma sonrası mesaj yazmıyorlar. Ben net bir şekilde soruyorum hayırdır beğenmedin mi diye, bazıları üzgünüm diyor ki bunda alınacak bir şey de yok, bazen de ben beğenmiyorum bir insanı, bazıları da sen beğenmedin sandığım için yazmadım diyor.

  • denizgonen  (01.01.20 12:15:17)
@deniz işin kötü tarafı “beni beğenmedin mi” diye sorduğum zaman oldu, açıkça söylensense keşke ama yazmayı azaltarak ve inkar ederek yapılıyor.
Bu yüzden bırak bunu sormayı konuşmaya devam edecek mi diye yoklamak bile istemiyorum.

  • enis buyutucu  (01.01.20 14:16:37)
kız seni beğenmemiş aga uzatmaya gerek yok, dalgana bakacaksın.
ayrıca bir abin olarak (yaş farkımız olduğunu tahmin ediyorum) sana şu tecrübemden bahsedeyim: kadınlara karşı çok kibar olursan soğuyorlar. biraz keko gibi takıl, küfürlü konuş, ufaktan bitirim ayağı yap bak nasıl kapında yatıyor o kız.

  • işimdeyim gücümdeyim  (01.01.20 14:39:59)
@işimdeyim gücümdeyim
+100 kesinlikle haklı.kadınlar gücü seviyor kibar kadınsı düşünceli erkek sevmez çok üstüne düşme kadınların

  • birdposing  (01.01.20 15:41:21)
Son durum olarak;
İlk gün yazdım. Cevap verdi etti ama bir şey olmayacağını bilerek yazdım. Ne yaptın iyi misin gibi. 2. Gün oldu hiç yazmadın o da yazmadı. Yani özetle olmadı. Daha olayı zorlamaya gerek yok, haklısınız. Buluşma sonrası yazmam bile hataydı bence, olmayacağı belliydi.

@işimdeyim haklısın, aslında sadece konuşkan ve sempatik olmaya çalışmıştım. Çok beyefendi kibar olduğum söylenemez.

@cesiro görüşmeye kadar işin iyi gidip görüşmelerden sonra bozulması (foto ses ve düşünce yapım, konuşma şeklim görüşme öncesi) aklıma o an farkettiği bi kusurum mu var düşüncesinden başka bir şey getirmiyor.

Mesela atıyorum “arabasız olamam” ya da o an ona göre “8 cm boy farkının az gelmesi” gibi.
Tabi değiştiremeyeceğim şeyler için üzülecek halim yok.
  • enis buyutucu  (01.01.20 15:51:36)
@işimdeyim -1

Yahu inanamıyorum şu verilen tavsiyelere, olduğun gibi değil de aşırı kibar davranmaya çalışmak iticidir elbet ama keko gibi görünmek ve küfür etmek de hoş değil kesinlikle. Yeni tanıştığım, yüz yüze geldiğim biri küfürlü konuşsa ve abuk sabuk hareketler yapsa pat ye kalkıp giderim herhalde. Umarım ciddiye alan tecrübesizler olmamıştır bu tavsiyeleri.
  • wmeh  (01.01.20 16:06:49)
işimdeyim gibi "abilerin" tavsiyelerinden uzak dur.

"garılar sert yapan erkeklerden hojlanıyor yauv"

evet evet, tüm kızlar keko gibi sert yapan erkeklerden hoşlanıyor emin olabilirsin. bu tipler genelde ne istediğini bilmeyen, ezik kızların peşine düşerler; haliyle kızlar da sakin (efendi) erkek olduğunu fark edince tepesine biner.

benim eski kız arkadaşlarım (kaldı ki hepsi 8 üzeri güzellikteydi) benim sakinliğime "efendi" olmama hızlı alıştılar. dominant olmak "hed höd" olmak değildir. sağlam kariyerin, kendine güvenin varsa ve buna rağmen "hed höd" yapmıyorsan, işte o zaman "cool" fazına geçersin ve dikkat çekersin. bu sessizliğinin arkasını öz güvenle doldurmak gerekiyor. dolduramadın mı? bu senin problemin.

esas soruya doğru cevaplar gelmiş ancak şahsi yorumum kızın üstüne fazla gitme. arada bir yokla ve baktın hala eskisi gibi diyalog kuramıyorsunuz "no contact" tarafına geç ve tüm ilişkini kes. dönerse senindir, dönmezse hiç senin olmamıştır.
  • turk kelekom  (01.01.20 19:58:35)
Son durum. Büyük yanlış anlaşılmalar olmuş. Şu an aramız buluşma öncesi gibi iyi.

Benimle buluşmadan bir kaç gün önce işten çıkarılmıştı. Mekandan çıkmak isteme sebebi götürdüğüm yerde hesap paylaşımını düşünerek parasal mevzudan dolayı imiş. Mekan çok pahalı değil ama iyi bir mekandı. Utandığı için de sebebini söyleyememiş. Ora olmazsa başka bir yer dediğim için de eve gitmek istemiş aynı sebepten dolayı.

Özetle benimle görüşmeye devam etmek istediğini söyledi :)

Sanırım kabullenilmiş çaresizlik yaşadım bir süre :/
  • enis buyutucu  (01.01.20 23:44:14)
iyi güzel. yine de umudunu çok yeşertme, bekle ve gör. bana güven vermedi pek, sen de çok heveslenip sonra hayal kırıklığı yaşama.

  • Bruce  (01.01.20 23:49:06)
@Bruce +1 bana da pek güven vermedi ama olumlu dönmüş.çok bağlanma olmazsa da çok üzülme

  • birdposing  (02.01.20 00:16:52)
bütün alfalar alt alta cevaplamış. daha ne duruyosun.
nasıl onlar gibi özgüvenli olman gerektiğini öğren ve go for it

  • mimo  (03.01.20 02:45:00 ~ 04:44:58)