İkinci el araba

Selamlar,
50 bin civarı 2.el araç bakıyorum ama bu işlerden hiç anlamam.
Otomatik vites, çok da üzmeyecek bi model olsa yeter. Sedan sevmiyorum.
Ne önerirsiniz?

nissan micra.

  • ekaterina  (27.12.19 01:41:23)
İlla otomatik olsun diyorsan bütçeyi arttırmak lazım. 65-70 civarı bulursun. Clio, corsa, i20, fiesta olabilir.

  • the coon  (27.12.19 06:00:44)
Çürüterek ilerleyelim.

Opel alma. Hem alman yani pahalı, üzebilir. Peugeot satın aldı zaten. Ayrıca 2.el alırsın ancak bu fiyata yorulmuş olur, alma.

Clio bulabilirsin sıfır 70k TL'ye. Corsa Opel'in Opel alma. i20 hyundai olabilitesi var ama onu alana değin clio alırdım, ikinci elde daha hızlı. fiesta ford'un. bakım vs araştırarak al derim ama gerek yok. zaten bunlar 70k bandında bütçenin üzerinde.

nissan micra, güzel araç. opel sahibi biri bile bana bunu önermişti. gidip 35'e falan da almaya kalkma. model yılı olarak sıralayıp, en pahalısını al. yorulmamış olanını ve düşük km'liyi. üzdüğünü söyleyeni hatırlamıyorum.

ama en iyisi ne yap? kronik sorunlara bakarak al.
  • baldan kaymak  (27.12.19 08:44:32)
Biraz eski model toyotalara bakabilirsin, yaris falan.
Uzmez, basini agritmaz. Toyota kullananlaea konus, ona gore ver kararini.

Fiesta da uygun sana. Estetik olarak da guzel araba.
  • stavro  (27.12.19 08:55:12)
otomatik o fiyatlara en sağlam japon arabalarıdır. temizini bulmak zordur. yaris size olur.

  • mikahakkinen  (27.12.19 09:24:04)
Benden sana şöyle bir tavsiye; 70 bin liraya sıfır otomatik Clio alabileceğini iddia edenlerden tavsiye alma.

50 bin liraya ben de otomatik önermiyorum. Çok masrafı olur. Ya 70 bin civarına çıkıp otomatik Polo Fiesta falan bak ya da 50 bine bunların manuelini al.
  • himmet dayi  (27.12.19 10:41:42)
Suzuki swift'i bi araştırın.

  • KUCO  (27.12.19 11:09:36)
hyundai getz ya da i10'lara bi bakın

  • dogu karelyadaki dere agzi  (27.12.19 11:28:22)
50bine otomatik araba alinmaz diye bir sey yok, alinir. Abartmaya gerek yok. Araba alirken cok korkuturlar boyle insani.
45-50bine otomatik alip sorunsuz binen yuzbincerce insan var.
Sanzimaninim sikintisiyla nam salmis bir model alma yeter. Yukarida dedigim gibi Toyota kafani agritmaz.

Arabayi alana kadar cok duyacaksin böyle seyleri, bazi seyleri abartir bizim millet. 50bine gicir gicir bir otomatik araba alamazsin belki ama isini gorecek ve basini agritmayacak araba alirsin gayet.
  • stavro  (27.12.19 12:14:37)
Daha önce de yazılmış ama, toyota yaris. Temiz kullanılmış bulursanız yıllarca başınızı ağrıtmaz.

  • goriandrey  (27.12.19 13:23:00)
Teşekkür ederim. Bütçenin üstüne çıkmam şu an için mümkün değil ve ilk arabam olacağı için çok da pahalıya kaçmak istemiyorum açıkçası.
Tavsiyelerinizi inceleyeceğim

  • izninizolursatahtinizatalibim  (27.12.19 13:59:41)