Halk eğitim kursları masrafları

Bağış kılıfıyla kayıt ücreti topluyorlar. Milli eğitim ilçe müdürlüğü de personel sgk temizlik tadilat işleri bağışlarla ödeniyor normaldir diyor. Meb ödenekle bunları karşılamıyor mu?
Camilerdeki bağış sistemi gibi mi bu sistemde? Yoksa alenen düzenbazlık mı?

sikayet ettim meb'e hicbir sey yapilmadi. halk egitimdeki yetkili kisiyle gorusup "benim hakkimi bana nasil parayla satabilirsiniz" temali yaklasik yarim saat suren tartismanin ardindan adam git yapsinlar kaydini para filan verme ama butun sinif para odemisken hicbir sey odememis olmak sana rahat hissettirir mi bilemiyorum dedi. hic bulasmiyim ugrasilmaz bunlarla dedim ciktim. kendine ogretmen diyen adam gupegunduz harac istiyor vermeyince tartisiyor. ogretmenler boyleyse yetistirdikleri ne olsun ki? yazik...

  • in vino veritas  (24.12.19 20:38:14)
Esasen sadece bir kurstan 300 tl istedikleri için şikayette bulundum milli eğitim ilçe müdürlüğü bağış kelimesi etmediğim halde hem birimini dediğim şekilde savunan bir cevap yazdı. Yani şikayetten bir sonuç çıkmadı. Ben de bu sefer ikisini de şikayet ettim. Bakalım yukarı doğru çıkıyoruz.

Bu arada ilçe meb müdürlüğünü sehven savunmak suçundan şikayet ettim :) şimdi kursa diye çıkıp silivriye yol almayalım
  • enis buyutucu  (24.12.19 21:11:51)
İrtikap diye bir suç var ama yine de bilemedim. Memuriyeti biter normalde. Açıkçası hukuk yolu acik

  • opitseri  (24.12.19 22:09:29)
İlçe MEM'lerin en çok ödeneği olan bölümleri halk eğitimdir. İstedikleri ücretin hiçbir yasal dayanağı yoktur, ilçe mem'lere yapacağınız şikayet başvuruları yaw he he kapsamındadır. Cimer'e yazın , yazılı izahat versinler görelim bakalım neymiş dayanakları. Adı üzerinde halk eğitim biriminin ücretsiz kurslarıdır , kursu açmama hakları vardır ama ücret dayatma hakları yoktur.

  • synax  (24.12.19 22:55:39)
@synax zaten cimerden yazdım ilk şikayeti de. Ama direkt o birime yönlendirip üst mevki ile iletişimi uzaklaştırdı. Şimdi ikisini birden şikayet ettim. Bu sefer il milli eğitim bakar. O da savunursa direkt bakanlığa onda da çıkmazsa rte agaya başvurucaz artık. Ejder meyveli Smoothiesini yudumlarken bi el atsın bakalım :))

  • enis buyutucu  (25.12.19 00:19:01)
Silivriye uzanacak yol değil :)

Cimer'de konuya atanan elemanın standart prosedür üzerine , hem müdürüne ne oluyor diye yazdığı yazı ve cevabı almışsınız. Tabii ki cevap tatmin etmediği için tekrar şikayette bulunabilirsiniz. O şikayete kanuna dayalı olarak bedelsizdir cevabını eninde sonunda vermek zorunda.
  • synax  (25.12.19 10:42:17)
Evet ben de öyle düşünüyorum

  • enis buyutucu  (25.12.19 12:35:37)