askerde fotoğraf

askerde fotoğraf nasıl çekiliyor insanlar? ailem ziyarete gelemicek. bir hatıra fotoğrafı olsun istiyorum. e akıllı telefon da yok. içeri bir yakınım da sokamaz. sokan oluyor mu? birinden istesem fotoğraf çekip kardeşime falan gönderme durumum olabilir mi whatsapp'tan? fotoğraf çekilen oluyor ama nasıl sokuyorlar bilmiyorum.

mutlaka koğuştan biri sokar. ama millet tanımadığı insan için kendini riske atmayabilir.

onun harici son gün herkes telefon sokabiliyor içeri orada çekilebilirsin.

ve ikinci haftanda seni alacaklar fotoğrafhaneye götürecekler. orada çektirip basılı alabilirsin.
  • kablelvuku  (24.12.19 10:00:25)
son gün nasıl sokuyorlar? baya foto çekilen oluyor bir de. hangi ara çekiliyorlar?

  • nick bulamadim  (24.12.19 10:02:40 ~ 10:03:03)
yemin töreni öncesi/sonrasında aileler yakınlar getirmiş oluyor genelde. getiren arkadaşın birinden çektirirsin.

  • fezagezgini  (24.12.19 10:06:45)
bedelliysen mutlaka sokan olur.

bazı uzun dönemler para karşılığı çekebilir :)
  • qobel  (24.12.19 12:06:12)
Özel fotoğrafçı geliyor bedelli askerler için. Foto çektirip satın alabiliyorsun ciddiyim. En azından Ankara/Mamak'da öyleydi..

  • yqzkrttpli  (24.12.19 12:41:24)
ben mamakta acemi birliğinde iken fotoğraf çeken astsubaylar vardı. bildiğin fotoğrafçı, çekip daha sonra dağıtıyorlardı ücret mukabilinde. fiyatı da uygundu tam hatırlamıyorum ama

  • gazozailacatmauzmani  (24.12.19 12:44:09)
polatlı'da acemilikteyken elinde profesyonel makine ile alanda dolaşan bir asker vardı. yani fotoğraf çekme sorumlusu.

çektirdiğimiz fotoğrafları kışladaki stüdyodan ücreti karşılığında alıyorduk.
usta birliğimde de vardı böyle bir fotoğrafçı.
kışladakilere sorun vardı illaki..
  • tabudeviren  (24.12.19 14:05:40 ~ 14:06:03)
millet sürekli fotoğraf paylaşıyor nasıl çekiliyorlar? baya yaygın sosyal medyada paylaşan.

  • nick bulamadim  (24.12.19 14:21:19)
telefon sokmuşlardır. riski göze alıyorsan deneyebilirsin.

  • lalu  (24.12.19 14:31:07)