Pazar yeri nasıl kiralanır? kaça kiralanır?

hiç tecrübem yok bu konuda ama pazarda tekstil ürünleri satmayı düşünüyorum. bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

Semtlerin pazar günlerinde erken saatte gidip oradaki görevliye boş yer olup olmadığını soracaksınız.
Fiyatı tahta başına göre değişir.
Örneğin ataşehirde 60 liraya kiralayabilirsiniz. Tabi tahta parası ekstra. 10 lira mesela.
Sabah 6 7 gibi gidip öğrenebilirsiniz
  • izninizolursatahtinizatalibim  (21.12.19 16:59:03)
peki bu işlerin raconu nedir? çakalların arasında kalmayım. Bir kaç tüyo verin lütfen

  • trablon  (21.12.19 17:04:14 ~ 17:10:07)
Cakallıgı falan yok. İşporta degil ki bu. Sadece pazarda iyi nokta var kötü nokta var. Yalnız tekstile bulaşmadan iyiydi asıl çakallık orda. İlla bulaşacaksan iyi kalite tek eşofman altı sat. Pazarda 20 yıllık tekstilciler bile para kazanmıyor suan. Birine beddua edecek olsam tekstilci ol derim.

  • deer hunter  (21.12.19 17:10:45)
peki bir ticaret odasına vs kayıt olmak gerekmiyor değil mi? sadece sabahtan kira parasını versek yeter. şirket mirket değiliz. bu arada tahta parası konusunda 2 metrekarelik bir stand ne kadara kiralanır mesela?

  • trablon  (21.12.19 17:52:41)
sahibinden.com'da denk gelmiştim kiralık pazar yerleri ilanlarına. biraz araştırın ücretleri vs konusunda hem fikir sahibi olursunuz hem de kiralayan adama yasal mevzuları sorarsınız.

  • bidakikanizialicam  (21.12.19 17:57:52)
Pazarda kayıtlı adam sayısı yüzde 10 dur.2 metrekare diye bir mantık yok. Gidersin sabah yedide pazara göre yer gösterirler kirayı söylerler. Nasıl ki denize atlamadan yüzme öğrenilmez pazara gitmeden bu soruların hepsi boş. Doğru malı bulursan ki tekstilde çok zor cok para kazanırsın.

  • deer hunter  (21.12.19 18:04:09)
pazar yerleri ilçe belediyelerde (hatta encümenlik,zabıta da olabilir) oraya gitmen lazım.işgal bedelleri değişir pazar yeri,cadde,sokak.gerekirse şahıs firması kurarsın sonuçta mükellef olman icap edecek.detaylar orda.

  • gas gas  (21.12.19 18:53:47)
Deer hunter'ın dediği gibi direk pazara gitmelisin. Herkesin az cok yeri bellidir. Bos yerlere erken gelen isgaliyesini oder durur. Ya da 10metre yeri olan adama dersin 2 metreden ne kazaniyorsa biraz altini verir sen durursun. 3/4 kez gittikten sonra herseye hakim olursun zaten. Kolay gelsin

  • burockbudarock  (21.12.19 19:26:53)