Annem elektrik süpürgesi istedi ama bunların wattları çok düşük

Annem elektrik süpürgesi istedi ama bunların wattları çok düşük. çekmiyor, iyi temizlemiyor diyor. 2000 watt üstü,önerebileceğiniz bir elektrik süpürgesi var mı?

Watt önemli değil aslında. Önemli olan çekim gücü. A-B-C bazında derecesi var çekim gücünün. Mesela 800 watt bir torbasız süpürge 2000 wattan daha iyi çekebilir. Bu arada 3500-5000 liralık Dyson öneren arkadaşlar ne kadar para kazanıyor çok merak ediyorum. Ben de onu sorayım. Biz valideye Fakir Ranger Electronic 4A 890W aldık, "iyi çekiyor, memnunum" dedi. Ya da torbalı Miele'lerden önerebilirim.

  • prole  (20.12.19 20:45:36 ~ 20:52:51)
Dyson'lara bakabilirsiniz.

  • crown  (20.12.19 20:45:36)
2000 watt güçle ütü çalıştırıyoruz artık. regülasyon dedikleri kavram hayatımızın tam içinde. ekonomik motorlarla devam ediyor süpürgeler. önemli olan halı, sert zemin, toz atma performansıdır. ürün etiketinde mevcut bu bilgiler. bütçe belirleyip torbalı, torbasız ya da dik mi robot mu diye belirtseniz daha iyi yardımcı olurum.

  • hemsta  (20.12.19 22:00:18)
Philips maraton alin. Aradiginiz makina.

  • nax  (20.12.19 22:21:53)
hayatımda 2-3 kere elektrik süpürge alınırken bulundum, fikrim her zaman arçelik mağazasına gidip en yüksek watt hangisiyse onu almak yönünde oldu. ama bi daha alsam mesela şu televizyon programında ufacık el süpürgesi haline gelenler var ya onlardan alırım.

  • Hakan1980  (20.12.19 22:47:29)
Süpürgenin wattının yüksek olması iyi olduğunu değil, sadece çok elektrik sarfettiğini gösterir.

İyi süpürge emiş gücü yüksek süpürgedir_ki bu da airwatt olarak anılır.
Süpürgenin halıda ve parkede emiş gücü sınıfı ne kadar yüksekse o kadar iyidir.

Zaten yeni üretim normları gereği artık piyasada 2000watt süpürge üretiliyor. Maksimum 900 watt ile sınırlı motor güçleri.

Beğendiğiniz torbalı/torbasız pek çok Süpürgenin airwattı 180-240 arasında oluyor. Üstelik sadece emiş gücünün yüksekliği değil, emiş performansının sürekliliği de önemli. Bir odadan diğerine geçtiğinizde emiş gücü düşmemeli. Özellikle yeni nesil süpürgelerde filtre temizlik ve bakımını ihmal etmeyin. Toz torbalı ürünlerde de mutlaka orijinal toz torbası kullanın, yan sanayiden uzak durun. Ve yeni nesil süpürgelerde mutlaka dikkat edin, inşaat tozu/pisliği çektirmeyin.

Pek çok marka airwatt bilgisini vermiyor. Alırken pek çok farklı kaynaktan kontrol edip bul aya çalışın.

Dyson animal ve el süpürgesi dahil pek çok farklı süpürge kullanmış biri olarak size homend dustbreak 1226 tavsiye ederim. Bir iki ay önce 440 tlye n11 de satılıyordu. 400 civarı bir airwattı vardı. Daha önce homendin başka bir modelini kullandım 380 airwattı canavar gibiydi.

Süpürgenin hafif olması önemli. Temizlik yaparken yormaz.

Motor devri mümkünse gövdede ayarlı olmalı, ayarlanamayanlar halıya yere çok yapışabiliyor. Teleskopik borudan ayarlananlar o kadar verimli olmayabiliyor.
Emiş gücü ayarlı bulamazsanız turbo fırça denilen başlıklardan alabilirsiniz. Hem halıyı döverek süpürür hem de yapılmaya önler.

Kablosu ne kadar uzunsa o kadar rahat edersiniz.

Toz torbasız modellerde toz haznesi ne kadar büyük olursa o kadar iyi. Yoksa sıklıkla boşaltmanız gerekir.

Toz torbalı Modellerde orijinal torba kullanacağınız için mümkünse yetkili servisi arayıp fiyatlarını sorun.

Filtrelerde yine orjinalden şaşmayın.

Dolayısıyla yedek parça fiyatları ve servis konusunda sıkıntı yaşamayacağınız bir markayı seçmenizi tavsiye ederim.
  • balik kraker  (21.12.19 16:25:34)