Koçtaş'tan basit bir kutuphane kurulumu...

www.koctas.com.tr

kütüphanem vardı ama 100 tl çok ucuz geldi, bir boşluğa şunu alıp koyayım dedim.
fakat 75 tl kurulum ücreti istediler, 100 tl lik bir şeyi 75 tl ye kurdurmak saçma geldi.
ben de kaptım getirdim.

zor mudur bunu yapmak sizce?
ikea'dan daha karmaşık ve özel bir kütüphaneyi yapmıştık 2 kişi daha önce, yüzde yüz harika olmamıştı sıfırlamaları falan.

dikkat edilmesi gereken noktalar nedir bu tip şeylerde? arkadaki duvar kismindaki plakayi yaparken özellikle neye dikkat etmeli?

20-30 bisey verip birisine mi yaptirmali ya da?

eliniz yatkınsa kolaylıkla yaparsınız. 20 30a gelip kuracak olduklarını da sanmıyorum..

çevrenizde yok mu bu işlerden anlayan birileri daha önce modüler mobilya kurmuş olan onlarla beraber kurun.
  • kablelvuku  (20.12.19 13:43:36)
Oldukça kolay bir şekilde puzzle gibi yaparsınız. Arkadakı plaka için ekstra yapılacak bir şey olduğunu sanmıyorum. Muhtemelen o plaka çivilenecek sadece. Eğer iki parça ise de ortasına yerleştirmek için uzun yuvalı bir plastik şerit konuyor genelde, onu araya koyup öyle çivileyeceksiniz.

  • veritaslibertas  (20.12.19 13:47:39)
babamla bir benzerini yaptık bunun, çok zor değil. yardımcı lazım ama

  • passion rules the game  (20.12.19 13:49:33)
tek başına gayet rahat kurarsın. elin bu tarz işlere yatkınsa max bir saatte kurarsın.
sadece kitapçığındaki kurulum sıralarına bak ve oradaki yönergeleri uygula.

  • foolrules  (20.12.19 13:54:03)
inanılmaz basit kurması. al halledersin.

  • a darkness coming  (20.12.19 14:14:48)
Kolayca kurulması lazım ama direkt girişmek yerine önce kitapçığı okuyup , adım adım ilerleyin.

Alternatif olarak YouTube'dan benzer kurulum videolarına da göz atabilirsiniz: www.youtube.com
  • crown  (20.12.19 14:16:39 ~ 14:17:46)
sarjli tornavidan varsa 15 dakika

  • try again fail again fail better  (20.12.19 14:18:14)
kurulumu bu duyuruyu açmaktan daha kolay.

ama dikkat...
mutlaka resimde belirtilen sıraya göre parçaları birleştirin.
  • tabudeviren  (20.12.19 14:20:29)
arkadaki plaka 2 parca gorunuyor fotografta. veritas'in dedigi gibi plastik cubuk koymus olabilirler iki kanadi bir arada tutmak icin. koymadilarsa civiledikten sonra (ince civi de paketten cikar) ortadaki birlesme yerine boydan boya bir bant cekmenizi oneririm. (ductape)

elinizde yoksa vidalama aleti odunc alin birinden. bayagi kolaylastirir isinizi.
  • jimicik  (20.12.19 15:21:31)
arkadaki 3-5 mm mdf bantla yapıştırılıyor tek parça gönderilmiyor bombe yapmasını engellemek adına çünkü çivilemen gerekecek bantsız suntaya arkada. 2 yumurta kırabiliyorsan bunu da kurarsın. yalnız bu fiyatta dandik bazı ürünlerde o rafların durmasını sağlayan l plastik ayaklar için delikler açılmamış oluyor öyleyse sıçtın

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (20.12.19 15:49:54)
Herkese teşekkürler.

otomatik/sarjlı tornavida yoktu evde, elle yaptım ablamla.

1 saat 20 dk sürdü. düşünmesi zaten başta bi 25 dk sürdüwefkjsdkfjs

bant olayını kurulumdan sonra okudum. pek çok şeyi simetrik yapmaya çalıştıysam da, şu an çok hafif bi sallanma var ama o kadar da önemli değil.

tüm delikler açılmış neyse ki. bu arada koyduğum fotoğraftakinden daha güzel rengi ve görünümü. koyu diil acik kahverengi aldigim.

teşekkürler herkese.
  • la traviata  (20.12.19 16:06:26)