[]

Sosyal medya kullanmamak?

Uzun yillar boyunca kullanmadim,.İnstagram a bir gireyim dedim.
Cok sey kacirdigimi dusunmeye basladim insanlar gercekten bu kadar iyi hayatlar mi yasiyor?
Takipci sayisi kadar mi adam yerine koyuyor insanlar?


 
tabii, biz öyle güzel yaşıyoruz, neşeliyiz, seksiyiz, her gün bir yerdeyiz, mutluyuz ve şıkır şıkırız. ne sandın? Sen değil misin?

şaka şaka, aynıyız. :(
  • ebabil curnatasi  (18.12.19 06:07:06 ~ 06:07:26) 
Aylar önce telefonumu kırdığımdan beri girmiyorum Instagrama falan, pek eksikliğini hissetmiyorum. Öyle aman aman takipçim yoktu, paylaşımımım da yoktu. Arada işte 45+ yaş gibi aşırı resmi açıklamalı "doğum günü partisi" falan yazıp paylaşırdım.

Ama Bence sosyal medyada paylaşılan "güzel" anlar için insanlara çok yükleniliyor. Yani eski otuz altı pozluk makineler varken de eşimizle kavga ettiğimiz anı değil de kavgadan sonra hediye ettiği çiçeği albüme koyuyorduk. Kimse dayısının beyaz atletle kanepeye uzanmış biçimini eve gelmiş misafire albümde göstermiyordu. E sonuçta bu da bir albüm, bu da insanlara gösterebileceğimiz bir şekilde olmalı. Kim napsın benim sabah ilk uyandığımdaki halimi? Tabii ki mutlu olduğum, iyi gözüktüğüm, sevdiğim anları koyucam.

Burada sadece paylaşımın ulaştığı kişi sayısı devreye giriyor. Hani eskiden eve gelen 3-5 kişiye albüm gösterirken şu an dünyanın alakasız yerindeki kişinin dün yediği şeyi görebiliyoruz gibi gibi. Belki de o yüzden insanlar daha bir özenli oluyorlar paylaştıkları şeylere.

Ben milletin gösteriş yaptığını değil de sadece gelişen/değişen teknolojiyle paylaşma isteğinin değiştiğini düşünüyorum.
  • mor bembombom  (18.12.19 08:26:17) 
Öyle hayat yaşayanların gerçek dünyasına girdiğinde yalnızlıktan ağlayanları bile görebilirsin.


  • bagcivan  (18.12.19 08:26:59) 
mevzunun sonu hep "burada böyle mutlu fotoğraflar paylaşıyorum ama içimin kanadığını kimse bilmez" oluyor; ya da bana hep oyleleri denk geldi.


  • foolrules  (18.12.19 08:40:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.