App en kolay hangi programlama diliyle çıkar?

Merhaba. Hangi programlama dili Hızlı ve kolayca öğrenildikten sonra uygulama çıkarabiliriz? Şunu hemen ogrenir hemen de uretirsin gibi seyler olsun. Kimsenin işini almaya calismiyorum ogrenciyim. Kendimi gelistiriyim belki de gelir elde edebilirim dusuncesindeyim. Yapıcı yorumlar bekliyorum.

Java. Bence geliri boşverin çok iyi fikriniz ve yatıeım yoksa. Pythonla kendinize bot yazın fiyat falan araştırsın mesela daha iyi.
Yazılımcı değilim fikirlerim çürütülebilir.

  • bahoho  (18.12.19 00:58:27)
java ile başlayabilirsin. androide uygulama da çıkartabilirsin böylece. ios'a da çıkarmak istiyorsan react native öğrenebilirsin ama yeni başlayanlar içim biraz zor bence. başlangıç için java ile androidi amaçlamak daha gerçekçi olur

  • gonzo opera  (18.12.19 02:13:13)
Flutter.

Java ile yazılmış app' i apple store' a, swift ile yazılmış app' i google play' e yükleyemezsiniz.

Bir uygulama en kolay cross platform bir framework ile çıkar.

En popüler cross platform framework' ler facebook' un geiştirdiği react-native (javascript) ve google' ın geliştirdiği flutter (dart) ' dır.
Bu frameworklerle geliştirilen bir uygulama, hem ios hem de android' de çalışır, dolayısıyla iki mağazaya da yüklenebilir.

Hatta flutter tarayıcı da destekler, yani web' de de çalışır.

Neden react-native değil de flutter tavsiye ettiğimi, ikisi arasındaki performans testleri, geliştirme kolaylıkları gibi konuları araştırırsanız anlarsınız.

Başarılar.
  • blokberg  (18.12.19 06:17:27)
eger tek bir platformda kalmak istiyorsan o platformun resmi dilini kullanman en mantiklisi, cunku en iyi destegi ve en yuksek performansi o sekilde alabilirsin. ios icin objC/swift, android icin java/kotlin. sifirdan basliyorsan, android icin java degil kotlin ile baslamalisin. android'in birincil resmi dili kotlin oldu. su anda kotlin cross platform'da beta asamasinda yani yakinda ios icin de kotlin ile uygulama yazabilirsin.

cross-platform yazmak istiyorsan yine aslinda maksimum performansi iki platforma ayri ayri yazarak alirsin cunku iki platformun dinamikleri vs hafiza yonetimi API'leri vs hersey farkli. illa cross platform yazacagim diyorsan ReactNative en populer olani ama performans acisindan ciddi sikintilari var. cok fazla memory tuketiyor ve crash oranlari da az degil. Google tarafindan gelistirilen Flutter var.ReactNative'e gore daha yeni bir dil. henuz stabil versiyonu cokmadi daha cok deneysel uygulamalar icin kullanilabilinir. ama gelecek vaadeden bir platform.
  • crucio  (18.12.19 11:37:36)
kesinlikle react native. yaptigin uygulamar tutmasa bile eger iyi ogrenirsen is bulma sansin var

  • foster  (18.12.19 11:48:07)