aynı ofisi paylaştığım kapasitesi düşük çalışma arkadaşı

ekip olarak, iki kişi çalışıyoruz ve hemen hemen aynı zamanlar işe başladık. yapmamız gereken işler analitik düşünce, araştırma becerisi ve ingilizce/türkçe metin oluşturmayı gerektiriyor.
arkadaşımız deneyim ve eğitim itibariyle bu niteliklerde değil ve her şey çok sinir bozucu olmaya başladı.
ben deneyim olarak onun önündeyim ve bana bu konuda bir iletişim yapılmadığı halde, onun yöneticisi konumunda çalışıyorum (ne yazık ki sorun kaynağı burası). çıkardığı iş çok niteliksiz ve zayıf. bu konuda kendisine yönlendirme versem de açıklasam da yapamıyor olmuyor ve yaptığının da üzerine on kez düzeltme yapmak gerekiyor.
bu konuda ona uyarılarım da oldu, tartışmamız da oldu. benim ancak kendisine n tahammülüm, ne sevgim ve saygım kaldı. kendisi düzeltmeye de çalışıyor ancak bir ilerleme göremiyorum. böyle bir konuya ayrıca nasıl bir müdahele etmem gerekiyor, ben de yeni işe başladığım için çok kararsızım. hemen tüm işler benden çıktığı için, yönetim/IK bu kişinin kapasitesini gözlemleyemiyorlar. bu konuda gözlemleyerek daha çok kanıt toplayarak IK'ya mı gitmem gerekir bilemiyorum. Ancak kalitenin düşüklüğü nasıl ölçümlenir bilemiyorum, görünürde ofiste kurallara uygun çalışıyor gözükmekte bu arkadaş.

bırakın kendi haline, bi aksiyon almanız halinde size negatif dönebilir işin sonu. bakarsın bi yerden torpillidir ne bileyim en basitinden. ya da siz uyumsuz biri olarak görülürsünüz. kapasitesince kullanmaya çalışın, yetenek gerektirmeyen işleri paslayın vb. zamanla düzelme göstermezse zaten sizden başka diğer insanlar da farkedecektir bu durumu.

bi de o tip insanlarla samimi olmayın pek, işte başarılı olmayıp insan ilişkileriyle vb. tutunmaya çalışmayı denerler genelde.
  • kveldulv  (16.12.19 11:56:41)
adamın yaptığı işi siz neden düzeltiyorsunuz anlamadım. bırakın ondan çıkanlar da ortaya çıksın zaten herkes görür neyin ne olduğunu. yardım etmeyin ya da edermiş gibi yapın. kendi işinizi iyi yapın yeter.

  • papuayenigine02561  (16.12.19 12:06:36)
Yöneticisi değilseniz öyleymiş gibi davranmayın+1
Düzeltmelerini yapmayın kendi çıkardığı işi kendi göndersin.

  • SiyamkedisiZorro  (16.12.19 13:39:48)
Patronunuza yansıtın. Çalışmasına son verilsin veya o bir çözüm bulsun.

Hem sizin için hem de arkadaşınız için en güzeli bu. Bu durumda ikiniz de mutsuz olacaksınız. Siz sürekli bir şeyler düzelteceksiniz, o da yaptığı iş beğenilmeyen, sürekli eleştirilen bir konumda mutsuz olacak.

.
  • kartallar yuksek ucar  (16.12.19 13:49:58 ~ 13:50:57)