insanları hayatınızdan sildiren “kırmızı çizgileriniz” var mıdır?

varsa nelerdir?

var, yalana ve suistimale tahammül edemiyorum, benim için kırmızı çizgidir. kişinin herhangi bir durumu idare etmek için söylediği yalanlar olabilir bunları kapsam dışı bırakırım ama direkt olarak bana yalan söylenildiğini anlarsam veya iyi niyetimin suistimal edildiğini görürsem o insanla iletişimi hemen keserim.

  • evde liyakat kalmamis  (13.12.19 16:23:11)
Iyi gozukup aslinda kotulugunu isterse.
Bunu fark etmesi cok zor.
Ama once ufak ufak suphelenmeye basliyorsun sonra dikkat edince anliyorsun.
Kotu niyete tahammulum yok. Cok vardir "en yakin arkadasini" kiskanan.
Daha 1 hafta once oyle 2 kisiyi hayatimdan cikardim.
  • Flipsflops  (13.12.19 16:33:18)
Ikiyuzluleri de ekliim. Sadece bana karsi degil, birinin yaninda iyi arkasindan kotuyse de benim icin biter o kisi

  • Flipsflops  (13.12.19 16:34:25)
Arkadaşlıkta saygısızlık. Başkasının vaktine, programına, hayatına saygısı olmayan, bencilce sorumsuz davranan insanlar. Bir de başkasının mutluluğuyla mutsuz olan, sürekli birilerini eleştirmekten, dedikodudan beslenen insan tipi var.
Duygusal ilişkilerde daha farklı çizgiler var tabi.

  • aquarium  (13.12.19 16:59:16)
genel anlamda büyük saygısızlık, ikiyüzlülük. geçen sırf kendini kurtarmak adına bana ufak çaplı iftira attığını öğrendim yakın sandığım bir arkadaşımın. kimse inanmamış zaten de mühim olan bu değil, adamın bu cesareti bulması. bi daha yüzüne bakmam bitmiştir.

  • windows95  (13.12.19 17:14:24)
var. arkadaş olsun, akraba olsun insanlardan beklentimi minimum tutmaya çalışıyorum. çoğu insanla da mesafeli takılıp samimi olmuyorum ama kimisi yine de hayal kırıklığı yaşatmayı başarıyor.

saçma sapan maddi takıntılar, paragözlük beni en çok iten şey. para muhabbetinden genel olarak midem bulanıyor. kendimi böyle konuların içinde bulmamak için de hep daha fazlasını vermeye, daha azını almaya gayret ediyorum etrafımdaki insanlardan. bugüne kadar abidik gubidik para muhabbetleri yaptığı için farklı dönemlerde en yakın arkadaşlarımdan olan iki insanı hayatımdan çıkarttım. en ufak bir pişmanlığım da yok.
  • cay koy geliyorum  (13.12.19 17:24:05 ~ 17:25:00)
en net çizgim saygı. Saygısızlığı gördüğüm an akraba, yakın akraba, sevgili kim olduğu önemli değil, direkt çıkarırım hayatımdan.

  • IcedFlames  (13.12.19 17:37:23)
İyi niyetimin suistimal edildiğini hissettiğim an veriyorum ghosting’i... birde yıkıklık.

  • Tears of Devil  (13.12.19 18:18:22)
Paradan konuşan insanlar. Bişey anlatırken devamlı parayla ilişkilendirip anlatanlar. Mesela ben sadece kabanın çok güzelmiş diyorum, “Boss’tan aldım” diyor ya da üzerine ekliyor “2bintl’ye aldım” ... neden arkadaş? Sormadım ki?
Hoşgeldin tatil nasıl geçti? Diyorum, şu kadara mal oldu diyor.
Direkt keserim irtibatı.
  • megalomaniac  (13.12.19 18:45:30)
Samimiyetsiz ve yobaz insanları hayatımda tutmuyorum.

  • asteriks  (13.12.19 18:47:38)
değer verip değer görmüyorsam, sadece özel günlerde hatırlanıyorsam silerim.

  • false pretension  (13.12.19 20:31:53)
Kibir, küfürbazlık, açgözlülük, dedikodu, yapmacıklık, hak yemek, fanatizm, kabalık/saygısızlık/utanmasızlık, yüksek sesle konuşma.

  • alfred  (13.12.19 21:04:27)
bu soruyu eskiden sorsaydin buraya paragraflar dizerdim ama simdi bir sey yzamiyorum.

kirmizi cizgim yok.
  • Leonardo~Da~Vinci  (13.12.19 21:40:42)