kamu personelinin yıllık izni

kamu personeli yıllık iznini beyan ettiği şehrin dışında bir yerde geçirirse bunun bir yaptırımı olabiliyor mu?

yapmak isterlerse oluyor. zamnında sırf gıcıklık olsun diye bir personele yapıldığına şahit oldum.

  • foolrules  (13.12.19 10:36:24)
bir sıkıntı olmaz, zorlanırsa belki olur.

  • mikahakkinen  (13.12.19 10:50:19)
Şu bağlantı işinizi görecektir;
www.memurlar.net

  • avarel dalton  (13.12.19 10:52:43)
Beyan esastır, siz Ankara'ya gidiyorum diye izin alıp bodruma gidebilirsiniz yasal işlem için ispat zor ve kimse uğraşmaz. Tek sıkıntısı şu ; siz Ankara için izin isteyip bodrum'da bir suç işler veya suça karışırsanız açılan soruşturmada dosyaya işleneceği için birde kurumunuzdan ceza alırsınız. Bununda istisna şartı şu ; İzmir'den çıktınız Trabzon'da izin kullanmak istiyorsunuz Çorum'da kazaya karışmışsınız bu aranan izin şartı dışındadır. İzmir'den Trabzon diye yola çıkıp Antalya'da kaza yaparsanız o soruşturmayı yersiniz (hoş onunda arkadan dolaşabilecek yolu var).

  • synax  (13.12.19 11:09:39)
synax ++ kaza olmasına gerek yok. instagramdan ya da whatsapp'dan durum paylaşmak bile yeterli. şahit olduğum durum demiştim başta, o instagram paylaşımıyla ilgiliydi.

  • foolrules  (13.12.19 11:42:02)
peki şöyle bir senaryo olamaz mı ? 1-2 haftalık izin aldım. ankaraya dedim. ama 3. gün spontane olarak bodruma gittik. bu şekilde de kuralı esnetemez miyiz ?

  • fezagezgini  (13.12.19 11:47:43)
Şehir beyan etmeniz şart mı? Şehir dışında olacağım de geç.

  • Hakan1980  (13.12.19 14:06:06)
amirinize haber verdiğiniz sürece istediğiniz yere gidebilirsiniz, cuma günü İstanbul'a gitmek niyetinde idiniz ama pazar günü Van'a gitmeye karar verdiniz, gayet normal, yalnız buradaki temel nokta mümkünse mail, sms, whatsapp gibi yazılı mercilerden bunu haber vermek.

  • dogu karelyadaki dere agzi  (13.12.19 14:49:15)
bildiğim kadarı ile artık şehir dışına çıkma konusunda izin dilekçesine yazmak ya da amire haber vermek gerekmiyor.

  • lostys  (13.12.19 15:59:29)