Aşçılık mı rehberlik mi

Olaylı ayrıldığım iş yerim 29 kodunu girmiş ssk'ya , kurumsal hayat bitti kısaca.
2 sene ing turist rehberliği okuyum sektöre gireyim daha sonra biriktirdiğim parayla çine gideyim çince öğreneyim , bu hedefler 31 32 gibi beni sektörde kalifiye yapıyor. Yada msa'yazılıp aşçılık öğrenip yurtdışında bi hayat kurayım, patronlar böyle işte, iki imza ile bir gencin hayatını söndürebiliyorlar, delirmrk üzereyim, aile beni suçlu buluyor birde ordan darbeyi yedik . Bu 2 seçenek dışında aklımda birşey yok olsada olmaz gibi, rehberliğe daha yatkınım çünkü tarih sanat arkeoloji bilgim iyidir turizm aşığıyım. Ama sektöre özellikle rehberlik gibi sahada olan bir alt dala aşina değilim, yardım ve tavsiyelerinize muhtacım.

geçmiş olsun öncelikle, 29 olayını yeni öğrendim. msa konusunda duyduklarım pek de pozitif değil, yaratılan algı gibi kırmızı halıda mükemmel kariyer sermiyor önüne insanın, yurt dışına giden insan sayısı bir gruptan belki %20dir. şu aşamada maddi anlamda rehberlik daha doyurucu olur ve hayal kırıklığı ile sonuçlanmaz diye düşünüyorum.

msa ile ilgili planın hakkında gerçekten ilk ağızdan duyduğun bir şeyler varsa öğrenmek isterim ben de.
  • carisch  (12.12.19 17:20:02)
kesinlikle rehberlik..

  • halanne  (13.12.19 15:43:43)