annemi manzaralı bir yere götürmek istiyorum

Annem ziyaretime geldi, istiyorum ki böyle boğaz manzaralı bir yere götüreyim. lüks mekanları sevmiyoruz ama güzel bir görüntüsü olsa da ona o anı yaşatabilsem. fakat tek sorun üsküdar, kadıköy, eminönü veya karaköy gibi merkezi yerlerde olabilir. iş çıkışında buluşacağımız için onun tek başına gidebileceği tek yerler bunlar. başka yerleri de bilmiyor. var mı aklınıza gelen bir yer?

Ya tam size göre bir yer bence çünkü annem de sürekli arkadaşlarıyla orada buluşuyor :) Salacak Filizler Köfte. Manzarası saçma güzellikte, lüks değil ve kocaman bir yer.
edit: Düşününce, Boğaz manzaralı değil, Kızkulesi ve tarihi yarımada manzaralı bir yer aslında.

  • whoosie  (09.12.19 17:56:29 ~ 17:57:12)
orada sadece köfte vardır sanırım :) vejetaryenim da :)) olsun, elimizin altında olsun yine de :)

  • arvuti  (09.12.19 18:12:17)
çengelköy, çınaraltı'na götürebilirsiniz.

  • mysql34  (09.12.19 18:46:01)
tekne turu

  • hot potato  (09.12.19 18:48:10)
Yoros kalesindeki cafe

  • eja  (09.12.19 21:19:40)
çengelköy çınaraltı,

dışardan böreğinizi alın çayı çınaraltından , haftaiçi erken saatte gidin.
  • dedim dedim de kime dedim  (09.12.19 21:35:11)
Anadolu hisarında seçenek çok

  • sarcophagus  (10.12.19 12:03:29)
Merkezi yer dediğiniz için aklıma beşiktaş dürümce geldi. Yine oraya bağlı manzaralı bir kafe kısmı vardı. Hala duruyor mu emin değilim gerçi.

  • asteriks  (11.12.19 17:05:22)
İş çıkışında annenizle Üsküdar'da buluşun, sonra iki adımda Beylerbeyi'ne beraber gidin. Sabancı Öğretmenevinde Boğaz manzaralı şahane oturun.
Bütçe çok kısıtlı değilse Eminönü Hamdi Restaurant'ın manzarası müthiştir.
Karaköy'deki manzaralı mekanlar akşamları eller havaya oluyor, sakin olanlar da manzarasız.
  • SiyamkedisiZorro  (11.12.19 17:55:35)
Çengelköy Çınaraltı önerilerine katılmaya geldim. Erken gitmekte fayda var.

Çıkınca da Kanlıca'ya doğru devam edebilir, Kanlıca'daki minik teknelerle Emirgan tarafına geçebilirsiniz. İstanbul boğazını daha iyi deneyimleyecek bir şey olamaz.

Emirgan Korusunda dolaşır, yukardaki köşkte manzaraya karşı bir şeyler yiyip içebilirsiniz. Belediye tesisidir, fiyatlar abartı değil, lezzet ortalama. Pişmanlık vermez.

Sonra da duruma göre isterseniz sahilden Beşiktaş'a doğru gidebilirsiniz. Ya da yine aynı teknelerle Anadolu Yakasına geçebilirsiniz.
  • kaptankedi  (30.11.21 20:21:09)