Şule Çet davası

Benim bu dava ile ilgili merak ettiğim bir şey var.

Davanın konusunu biliyorum ama süreci çok yakından takip etmedim açıkçası. Yaşanan gelişmelerden çok fazla haberim yok.
Bugün davanın sonuçlandığını görünce, twitterda duruşmaya katılan bir arkadaşın şu yazdıklarını okudum twitter.com

Sanıkların hem kendileri hem avukatları ısrarla ortada somut delil olmadığını söylemiş. Her iki laflarından birinde suçluluğu ispat edecek bir şeyin olmadığından bahsediyorlar.

Dava sürecini yakın takip eden arkadaşlar, durum gerçekten böyle mi? Yani bu iki elemanın suçluluğu delillerle ispat edilemedi de toplumsal baskı mı mahkemeyi böyle bir karara sürükledi yoksa ortada deliller var, sanıklar ve avukatları yalandan mı böyle konuşuyor?

- Suc ortaklığını ortaya koyan mektup,
- dava dosyasina konan sahte intihar notu
- kriminolojinin raporladigi, halida kan, tukruk ya da meni buluntusu
- intihar aninda ayni evde bulunmalari.

Ben de ayrintili bilmiyorum ama bunlar intiharı şüpheli yaptığı gibi somut kanıttır da diye düşünüyorum. Bilenler daha ayrıntılı yazsin lutfen.
  • prole  (04.12.19 17:41:33)
kızın ölümünden sonra bu iki şahıs gözlemci statüsünden ifade vermişler ve hiçbir inceleme yapılmamış.

inceleme yapıldıktan sonra pervazlarda kıza dair en ufak bir el izi bulgusuna rastlanmamış. balıklama atlamış yani.
o.ç abi kardeş ilişkimiz vardı, iş görüştük demiş ama bir sürü birliktelik delilleri var.

birde berk akand'ın kız arkadaşına mesajındaki saatle ilgili delil var ama uzun yazamıycam onu. daha var araştır bence.
  • for day to break  (04.12.19 17:57:52 ~ 17:59:18)
@prole

mektup ve sahte intihar notundan benim haberim yoktu mesela. varsa bi link atabilir misin?
  • cay koy geliyorum  (04.12.19 17:58:23)
www.haberturk.com
Bilirkişi raporunda açıklayıcı detaylar ve kanıtlar mevcut. Gazi Üniversitesi öğretim üyesi 3 psikiyatri uzmanı da intihara meyili olmadığını raporladılar.
Ayrıca olay gecesi şule'nin ev arkadaşına attığı mesajlar da önemli. Sahte mektup için t24.com.tr
  • karacigerim vur kadehlere  (04.12.19 18:06:09 ~ 18:14:31)
  • kassiopeia  (04.12.19 18:42:34)
Bir tecavüz davasında olması beklenenden bile fazla delil vardı. Daha nasıl bir somut kanıt bekleniyordu bilmiyorum. Üstte ayrıntılı link verilmiş.

  • asteriks  (04.12.19 18:57:00)
Toplumsal baski falan mahkemeyo herhangi bir yere suruklemez. Mahkemeler elalem ne der diye karar almiyor, o kadar cokmedi hukuk sistemi.

Benzer sekilde millet istedigi kadar "aaa tecsvuzcuyu serbest biraktilar" tepkisi versin, yeterli delil yoksa zanli cezalandirilmiyor. Milletin tepkisine gore karar verilirse yargi diye bir sey kalmaz. Oyle bir sey yok kesinlikle.
  • stavro  (04.12.19 20:02:53)
baskı olsa ekşi sözlükte kurbanın ismine varana kadar sildirmeyi nasıl becerdiler.

  • for day to break  (04.12.19 21:21:46)