Eski fotograflari dijitale cevirme

Niyetim var. bi tarayici alip hepsini tarayayim diyorum. Taradikca da hepsini adlandirayim diyorum bulmasi kolay olur. Simdi bu fotograflar arasinda vesikalik falan da var. boyutlari farkli. Hepsini yuksek cozunurlukte ve gercek boyutlu olarak tarayip dijitale cevirmek icin ne tur bi tarayici almak lazim? Tarayicinin neyine dikkat etmek lazim? Duzenleme icin de bi program falan tavsiyeniz var mi?

Tesekkurler.

Çok kompleks bir durum değil ama biraz zaman alır. Tarayıcının kendi uygulamasıyla da yapabilirsin. Bazıların kırpma özelliği var olmayanlar için yerleşik resim düzenleme uygulamasını kullanabilirsin.

Eğer mobilden taramak istersen google scan diye bir uygulama var. İyi bir ışıkta iş görüyor.
  • bagcivan  (04.12.19 00:30:02)
en ucuz tarayıcı iş görür.

  • ayaklibalik  (04.12.19 00:53:52)
Tarayıcı seçiminde dikkatli olun bence. Kendimde "düz yataklı" eski bir epson tarayıcı var. Bunlarla taramak uzun sürüyor hakikaten. Tek tek diz, tarat, topla sonra tekrar diz fotoğrafları diye gidiyor proses. Daha sonra aynı markanın "otomatik beslemeli" yeni bir tarayıcısına erişimim oldu. Alet çok güzel, diziyorsun tepesine bir deste fotoğrafı şakır şakır tarıyor ama belge taramak amacıyla üretilmiş sanırım o yüzden renkler fecaat kendi programı fotoğraf düzenlemede yetersiz. Halbuki 10 yıllık alet onlarca seçenek sunmuşlar fotoğraf taratırken.

  • reactionic  (04.12.19 03:02:06)
Google PhotoScan uygulamasını da deneyebilirsiniz.

www.google.com
  • faithless  (04.12.19 03:59:28)
600 veya üzeri dpi ile taratırsanız, çözünürlük sizi tatmin eder.

  • fxinturevi  (04.12.19 04:11:06)
bildiğiniz gibi canon güzel bir marka. geçen yazıcı lazım oldu. vatan bilgisayara girdim, canon un en ucuz yazıcısını sordum. modeli e 414 mü ne. aldım geldim. tarayıcısı da varmış. öyle güzel ki. yani taradığım bir belgeye zoom yaptığımda böyle kağıdın dokusunu falan görüyorsun. belgeleri de 25 yıldır normal paintte düzeltiyorum.

  • Hakan1980  (04.12.19 04:13:49)
tarayıcısı olan birinden ödünç alıp, işiniz bitince geri verseniz... ne gerek var satın almaya.

  • 9kuyruklukedi  (04.12.19 09:40:40)