Dört mevsim otomobil lastiği kış lastiği uygulamasına uygun mu?

Ford ranger için soruyorum. Dört mevsim lastik var, kış lastiği almam gerekiyor mu?

dört mevsim lastikler ortalama tutuş sağlıyor. karda buzda sorun çıkarıyor. yağmurda ok ama karda ne yazıkki tırt. ben bu yaşıma kadar karda da yol tutabilen bir dört mevsim lastik görmedim.

  • Tears of Devil  (01.12.19 23:36:19)
@tears of devil Antalya’da yaşıyorum zaten pek karda kışta kullanmıcam, cezası için sordum.

  • jedijedi  (01.12.19 23:38:46)
dağ sembolünün içinde kar tanesi sembolü olması gerekiyor. ayrıca M + S harfleri de bulunabiliyor.

  • surprise  (01.12.19 23:49:26)
aracı ticari olarak kullanmıyorsanız zorunluluk yok. yük veya yolcu taşımada kullanıyorsanız 4 mevsim, kış lastiği yerine geçmiyor.

yukarıda söylendiği gibi şu: www.kislastigi.com amblemin bulunması gerekiyor lastikte kış lastiği olarak kabul edilmesi için.
  • hadsafhada  (01.12.19 23:49:31 ~ 23:51:29)
Arabam Ford Focus. Yaklaşık dört senedir dört mevsim lastik kullanıyorum.
Konum İstanbul. Ne kışın sorun yaşadım bugüne kadar (senede 8-10 gün buzlanma olur) ne de kontrollerde bir sorun olmadı.
Al kullan hele Antalya'da en iyisi dört mevsim lastiktir.
Yağmurda çamurda kaymaz, yol tutuşu iyidir.
Yaz lastiğine göre biraz arabayı yorar, az daha yakarsin ama bence kışın ideal lastik budur.
Ha Erzurum için ideal değil tabi.
  • yesil basli govel santor  (02.12.19 00:27:22)
michelin 4 mevsim crossclimate ile iki yıl uludağa çıktım, bir kaç ufak tefek kayma dışında bir sorunla karşılaşmadım, haa %100 kış lastiği performansı vermeyebilir ama gayet yeterli. jandarma kaç defa baktı geçmeye izin verdi.

  • ravenudon  (02.12.19 08:33:04)
dört mevsimlik lastik diye bir kavram yok. ya yaz lastiği var ya kış lastiği var. olsa olsa biraz kaliteli yaz lastiği vardır ama kışın ona da güvenilmez. 2 senedir kış lastiğimi takmıyorum ben. bursa'da arabaya binilemeyecek kadar kar geçen sene sadece 2 gün oldu, onda da metro ile ulaşım sağladım.

  • duster  (02.12.19 09:34:43)