vize başvurunda pasaport durumu

selamlar, yanıtı uzun süre sonra alınabilecek bir vize türüne -ab aile birleşimi ve yasal süre yaklaşık 6 ay- başvuruda pasaportun kendisi mi veriliyor yoksa fotokopisi/taratılmış hali mi?

eğer pasaport veriliyorsa, bu durumda yanıt alınacak süreye kadar yurt dışına çıkış nasıl oluyor acaba?

teşekkürler

pasaportun kendisi tabii ki

benim arkadasim 2 ay irlanda vizesi bekledi boyle. son 2 haftasinda ben bir yere gidecegim pasaportumu verin bari dedi ve tamam dediler. sonraki hafta cikti.
  • yoggi  (28.11.19 22:23:30)
basvurunun uzun surecegi onceden belliyse(oturum basvurusu vs) genelde pasaportu onden almiyorlar. vize onaylandiginda konsolosluga gidip vizeyi pasaportuna isletiyorsun.

  • crucio  (28.11.19 22:26:52 ~ 22:27:04)
bu süre zarfında yurt dışına çıkış ihtimali yok o zaman değil mi?

  • eksimeksi  (28.11.19 22:28:40)
pasaportu konsolosluga birakmadiysan cikabilirsin tabi. ama oturum basvurusunda bulunuyorsan basvurdugun ulkeye basvuru suresince giremezsin.

  • crucio  (28.11.19 22:30:32)
@crucio pasaportun alınması konsolosluğun kararına mı kalıyor bu durumda? konsolosluk mu bilgi verir bu konuda bize yoksa başvuru yapılan aracı kurum mu acaba, vfs global gibi?

  • eksimeksi  (28.11.19 22:30:36)
yaptiginiz basvuruya gore degisir. oturum/gocmenlik gibi basvurulari zaten dogrudan konsolosluga yapiyorsun vfs global'e degil. basvuru yaparken soyluyorlar. araci kullaniyorsan, eger duzgun bir kurulus ise onlar da biliyordur sureci.

  • crucio  (28.11.19 22:35:00)
İkinci pasaport alabilirsiniz.

  • elorelia  (29.11.19 00:01:05)