180 - 220 bin araliginda SUV arac tavsiyesi

Merhaba, aracim cok ani satildi hizlica bir arac bakinmaya basladim.

Audi Q3 (1.4 TSFI), VW Tiguan (1.4 TSI), BMW X3(1.18i) ve Mercedes GLK (250 Premium) araclara bakiyorum su anda.

Alternatif arac onerilerine de acigim premium olmasi sartiyla ve yukaridaki araclarla ilgili deneyimleriniz varsa bilmek isterim. Ozellikle Vag grubu araclarin DSG sanzimanlari beni dusundurtmuyor degil.

Ben de 200-210'a kadar SUV bakiyorum. Su anda Peugeot 3008 onde gidiyor. Showroom'a gittim dokundum hissettim. Gercekten etkileyici bi arac. Ondan 2 saat kadar once Opel'e gidip GrandlandX'e baktim ama cıks! Aracin hicbir yeri beni icine cekmedi.

Bu arada bu fiyat araliginda yazdigin araclar aliniyor mu?
  • msb  (27.11.19 21:15:06)
Abi su yazdıiklarindan gozuken durum hem havali olsun hem vergisi dusuk olsun kafasindasin ama dusuk motor ,agir arac kombinasyonu daha fazla yakit,daha fazla ariza demek.dsg bambaska konu,hala cozduk diyorlar ama bence ayni durum,cozulen bir sey yok ve hala bile bile lades diyor insanlar.garip.
Buradakilerden q3 yerine q5 dusunsen guzel olur.
X3 guzel bir arac ama bu ekibin icinde en guzeli kesinlikle glk ama onunda 250 si degil 320 si.250 yeterli degil,320 sini uzun sure kullandim.inanilmaz saglam,yakiti minimumda tuketen bir arac.sifir problem uzun seneler binilebilecek bir arac.buyuk gelmeyecekse gl de olur.
3.0 crd motorlu jeep wk ya da wk2 grand cherokee de olur.bende wk halen var.400k km nin uzerinde camur,kar,kum,dag,tepe dolasiyorum,kesin tavsiye ederim.
  • duptıs  (27.11.19 21:30:40)
@msb,

Peugeot'a sicak bakamiyorum ustat, hele ki deger kaybi cok yasayacak bir arac. 2. elde yazdigim araclar var belli parametrelerde...

@duptis,

320 hem dizel hem de vergisi cok fazla. Jeep'te ayni sekilde...Yuksek vergi, dizel ve yuksek km bunlar kacindigim seyler.
  • vogojin  (27.11.19 21:53:20)
Q3 değil çünkü yeni kasası çıkmak üzere ve arada epey bir fark var. Bunların hepsi gayet iyi modeller, model yılı en düşük hangisi ile onu almanı öneririm. Özellikle eski model lüks sınıfta çok ciddi servis ücretleri ödeyeceğini de hesaba katman gerek.

  • roket adam  (27.11.19 22:39:47)
O para tam 2017 model ve üstü (son kasa) mazda cx-5
1 dakika düşünmem

  • otopsicocugu  (28.11.19 00:24:39)
kendi deneyimim:
bmw/merso genel olarak VAG grubuna gore daha sikintili araclar uretiyor. kullanmasi zevkli ama servis ozellikle garantisi yok ise ocak sondurebilir.

bence Q3 audi'nin en sikintisiz araclarindan ama bendekinde DSG yok. benim bu listeden sececegim arac q3 olurdu. mazda falan da dusunulebilir, cx-5ler hakkinda cok olumlu seyler duydum ve dizayn/surus dinamigi olarak bmw'yi taklit ediyorlar.
  • cooperr  (28.11.19 01:43:38)
Subaru xv yi bir inceleyin. ben çok beğendim. diğerleri kadar havalı olmasa da hepsinden iyi bir araç olduğunu düşünüyorum. hybrid seçeneği de gelecek diyorlardı, özellikle hybrid harika olabilir.

  • jaaaccckkk  (28.11.19 10:54:26)
konunun cahiliyim ama hibrit chr benim ilgimi çekiyor. belki değerlendiren olur.

  • ayin yazari  (28.11.19 10:55:46)