galatasaraylı arkadaşların cevap vermesini istiyorum

sizce fatih terim neden eski performansının uzağında?

bence teknik direktörlere aşırı anlam yükleniyor.
başarı ve başarısızlık futbolcularındır, teknik direktöre ait değil.

fatih terimde iyi kadro varken başarılı, kötü kadro varken başarısız

her teknik direktör için bu geçerli
  • dafuq  (25.11.19 05:34:51)
@dafuq kral öyle değil o işler.teknik direktörlerin önemi oyun içinde sandığından çok daha fazla.

  • neoluyokardesimnebutantantana  (25.11.19 06:41:42)
kafasında kurduğu planı oyuncular sahaya yansıtamıyor. topa sahip olup rakip yarı alanda baskın bir galatasaray kurma planı vardı. ancak yaratıcılığı yüksek oyuncu yok sahada. bize oyunu koparacak, isyan edecek, şut atacak adam lazım. o tipte biri bulunursa yine uçar galatasaray.

  • tantunisultansuleyman  (25.11.19 08:00:06)
sorunu fatih terimde görmüyorum. Çok sakat var. İstediği kadroyu hiç bir zaman sahaya yansıtamadı. Geçen yılın yıldızlarından feghouli yazı afrika kupasında geçirdi.Bütün takım bir hazırlık dönemi ya da uzun süreler birlikte idmanlar yapamadı. Bu yıl başında zaten ben pek iddialı olacağımızı düşünmüyordum.

  • kraldan cok kralci  (25.11.19 08:19:02)
özetle: fatih terim formsuz değil, sakat çok fazla. ve o sakatların yerini doldurabilecek kişiler de sakat.

koyu galatasaray'lıyım. fatih terimli galatasaray ve fatih terimsiz galatasaray diye birşey var. ve evet cidden var. dilediğiniz td'yi getirin fatih terim kadar olamadı son 20 yılda (bizzat gözlemlediğim süre) kulube ve dinamikleri çok iyi biliyor, kendisi de taraftar.

eski performansının uzağında değil. fatih terim şubat 2019 sonunda liste vermişti. bu oyuncuları alalım mayıs sonu diye. kampa gelebilsinler diye. maalesef abdurrahim albayrak'ın başında olduğu grup her sene olduğu gibi bu transferleri yine yapamadı. açıkçası iyi bir golcü yerine vedat'ı alıp kapatacaklardı. taraftar baskısıyla falcao geldi.

fatih terimin istediği transferler yapılmadığından eldekilerle devam etmek zorunda kaldı fatih hoca. bu noktada sanırım gıda ve kondisyon ekiplerinde sorun var ki sakatlıklar peş peşe geldi. hep de öyle olmuştur. riera'lı dönem bu konuda çok net.

özetle fatih hoca uzakta değil, oyuncuların dayanıklılık kalitesi ve oyun kalitesi çok düşük. üzerine ekleyemiyorlar her sene. zira yaşlılar. ortalama 3 günde bir olmayan forvetle maça çıkıyoruz.

unutmadan galatasarayda hep şu 3 ü sıkıntı olmuştur:
kaleci, sağ/sol bek, forvet.

bu 3 sıkıntıyı unutturan herkes de efsane olmuştur:
mondragon, muslera, nagotomo (2 yıl), eboue, johan, gomis.
  • baldan kaymak  (25.11.19 08:52:38)
gslı değilim ama cevabım var. birincisi fatih hoca gerginlikten nemalanan bir adam. takım içinde oyuncuları birbirine düşürerek tavır koyarak yöneten bir adam. çağımızda bu tarz hocalar artık iş yapamıyor. ben ağayım herkes bana itaat edecek dersen yeni nesil topçular yüzüne bakmaz.

ikincisi fatih hocanın taktikleri eskidi artık. b planı yok.
  • mikahakkinen  (25.11.19 09:41:42)
Fatih terim formsuz değil, sorun onda değil diyen arkadaşlara katılmıyorum.

Ben yıllardır bu takımı tribünden, senede 1 belki 2 maç kaçırarak takip ediyorum.
Bu sene yaşadığımız sorunların en büyük sebebi, yaz dönemindeki transfer politikası ve yeni sezon için yapılan kadro mühendisliğidir. Bunlarda da fatih terimin büyük payı var arkadaşlar, kusura bakmayın.

Senelerdir bu takımın kanatlarından bir tanesi takıma tempo katan, hızlı hücum tehlikesi yaratan, takımı ileriye taşıyan oyuncular oldu. Bruma, Garry Rodrigues, Onyekuru gibi adamlardan bahsediyorum. Bu oyuncuların takıma kattıkları ile iyi kötü başarılar elde etti Galatasaray.
Sen gidip Onyekurunun kiralık sözleşmesi bitiyor diye nisan ayında Babel ile anlaşıyorsun. Babel gibi oyuncunun diğer saydığım adamların yaptığını yapması haliyle mümkün değil. Diğer kanatta zaten Feghouli oynuyor. Babel ile üç aşağı beş yukarı benzer adamlar. İkisi de standart bir kanat oyuncusu kadar hızlı olmayan, önüne atılan topa koşamayacak, topu ayağına isteyen adamlar. Bu tarz oyuncular bir kanatta tolere edilebilir ama eğer diğer kanadında onyekuru gibi topçun varsa. İki kanadına da bu topu ayağına isteyen emmileri koyarsan, takım hantallaşır. Senin hücum yapman daha zor, rakibinin seni savunması daha kolay olur. Ki sezon başından beri de olan bu.

İkinci ve aslında en problemli bölgemiz de kanat bekleri. Şimdi ortada olan bir gerçek var. Mariano ve Nagatomo futbolu bırakmış, bahçede torun tombalakla oynama moduna girmişler. Bu adamların performansları zaten geçtiğimiz sezon boyunca düşüşteydi. Bu sezon başından beri artık maçta nötr bir performans dahi sergileyemiyor, zarar veriyor hale geldiler. Bunu biz sahada 1 görüyorsak, fatih hoca floryada 10 görüyor. Buna rağmen Linnes gibi disiplinli, karakterli, istikrarlı bir adamın sözleşmesini dondurup, onun yerine noel baba tipli Marianoyu seçmek akıl almaz bir karar. Kanat beklerimiz hiçbir işe yaramıyor arkadaşlar sezonun başından beri.
Hiçbir hücuma katkı veremiyorlar. Gidip gelmeye enerjileri yok çünkü. Denk gelip de hücuma katıldıkları zaman ise açtıkları ortalarla insana saç baş yoldurtuyorlar. Bakın kanat beki oynayan futbolcunun yapması gereken şeyler üç aşağı beş yukarı bellidir. Top rakipteyken kanadını savun, top bizdeyken kanattan bindir ve pozisyon oluşursa içeriye orta aç. Yani orta açmak bir kanat bekinin işinin belki yarısı, belki üçte biridir. Galatasarayda senelerdir ama senelerdir diyorum, bu iki bek için değil sadece, bir tane orta açabilen oyuncu yok. Bir kişi güzel orta açamıyor. Bek açamıyor, kanatta oynayan adam açamıyor, 10 numara oynayan adam da açamıyor. Bu apayrı bir kepazelik. Bu adamlar floryada ne çalışıyor arkadaşım? Ne yapıyorlar bütün hafta yani anlamak mümkün değil.

Neyse özetle beklerimiz de artık futbolu bıraktıkları için hücuma katılıp, tempo yaratamıyor. İlerideki oyuncularımız taç çizgisine attıkları iskemlelerinde oturuyor, beklerimiz de arkada geziyorlar.
Bütün bunların üzerine Fernandonun gidişinden sonra 6 numaraya Nzonzi takviyesi de tuz biber oldu. Yanlış anlamayın Nzonzi şahane bir topçu, çok da beğeniyorum ama zaten kanatların hem ileri hem geri uçlarında hareketsiz bir takım oluştu. Afedersiniz götü kalkmıyor takmın. Bir de 6 numaraya korkuluk gibi Nzonziyi dikince, mum dikmiş olduk.

Şu an Galatasaray götünü kaldıramayan, hızlı oynayamayan, leş gibi duran bir futbol oynayan bir veteran takımı olmuş vaziyette. Herkes topu ayağına istiyor, kimse bir tane koşu yapmıyor. Bu vaziyette bizden hiçbir bok olmaz arkadaşlar. Bütün bunların tek sorumlusu olmasa da en büyük sorumlularından biri de fatih terim. Kendisi bir kısmını kabul ediyor, diğerlerini etmiyor ama hoca, bu senin eserin.
Sakatlıklara bağlayan arkadaşlarım da biraz saflık ediyorlar. Sıkıntı sakatlarda falan asla değil. Sakatların sağlıklı olduğu maçları da gördük. Şu an bu takımda değil falcao, andone, isterse suarez, aguero olsun yine bir şey olmaz.
  • cay koy geliyorum  (25.11.19 10:35:31)
hoca formsuz buna kesinlikle katılıyorum.yine istediği transferler yapılmadı konusuna da katılmıyorum.kendisi zaten açık açık biz oyuncuların geçmişine yatırım yaptık,bundan sonra böyle bir şey olmayacak dedi.yine hocanın haberi olmadan transfer yapacağını yönetimin de düşünmüyorum.

buradan kastedilen n'zonzi,seri,babel hatta falcao bile olabilir.babeli de abdürrahim albayrak açıklamıştı maç sonunda hoca babelin işini yarı devrede bitirin hemen diye.

durum bundan ibaret transferler geçmişine ve isimlerine göre yapıldı ancak oynayacağı top hiç düşünülmedi.nasılsa oynatırız diye düşünüldü ve yanıldı.

yine hoca linnes konusunda da hata yaptığını kendisi söyledi.tüm doneleri birleştirince hocanın kendisini de eleştirdiğini ve buna gre 2.devre daha farklı bir gs izleyeceğimizi şimdiden düşünüyorum.
  • drako  (25.11.19 10:38:11 ~ 10:39:09)