[]

Podcast’i okuyarak dinlemek mi okumadan dinlemek mi?

Listeningi ilerletmek adına boş vakitlerde İngilizce eğitim amaçlı spotify gibi yerlerde yayınlanan podcast’ları transcriptlerini bularak dinlerken okumak mı yoksa okumadan dinleyerek anlamaya çalışmak mi uzun vadede daha doğru olur dil öğrenimi açısından?




 
ben olsam ikisini de biraz biraz yapardim. seviyene gore okuyarak ilerlemen daha faydali olabilir. ben harry potterin bilmemkacinci kitabinda oyle yapmistim zamaninda.


  • hot potato  (25.11.19 03:39:08) 
okumadan dinleyerek çok faydasını gördüm
anlamasanız da dinleyin derim
hatta bir süre sonra dönüp tekrar dinleyin
  • superb  (25.11.19 08:46:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.