Kredi kartı borcu

Bir türlü üstesinden gelemediğim bir sorun oldu bu kredi kartları. 2 tane kredi kartım var ve ben bunları kesinlikle ödeyemiyorum.geöen sene birden ödemek için kredi çektim ama zararlı çıktım. Şuan borcum daha fazla. Öyle büyük Bi meblağ da değil ama olmuyor. Biraz detay vermem gerekirse
Maaş 200 br olsun
Kredi kartı borcu 600 br
Her ay ödemem gereken taksit 50 br var.
Totalde ben ayda 100 br bile harcamıyorum gibi görüyorum kendimi ama 200 e her ay yaklaşıyorum. Nasıl çözücem ben bu sorunu? Yeniden kredi mi çekeyim? Yoksa yapılandırayım mı? Ya da var mı Bi fikrimiz?

Kalan borcu yapılandır, taksitler bitene kadar kartı kullanıma kapatsınlar. Ben öyle yaptım, aylardır kredi kartı kullanmıyorum böylece.

  • epistemic_regress  (23.11.19 15:50:26)
Kartı kullanmaya devam ettiğin sürece o borcun kapanması zor. Kartı kapattır ya da kır at ki yeni harcama yapama. Sonra kalan borcu peyderpey ödersin.

“Totalde ben ayda 100 br bile harcamıyorum gibi görüyorum kendimi ama 200 e her ay yaklaşıyorum.” Anahtar cümle şu. Böyle olmasaydın bu borç da olmazdı zaten. O yüzden kullanımı azalt falan demiyorum bak. Direkt kullanmayacaksın kartı. Nakit varsa al yoksa alma
  • hadsafhada  (23.11.19 15:53:21)
Online alışverişlerimi maaş kartı ve paycell üzerinden yapıyorum. Taksitle bir şey almıyorum bir de.

  • epistemic_regress  (23.11.19 16:01:09)
8 taksit olacak şekilde yapılandırıp kartı kullanıma kapattırdım. Her ay ödeyeceğim ve kesim kapanacak. Daha iyi bir alternatif olduğunu düşünmüyorum. Çünkü her şekilde kullanıyorsun o limiti.

  • philiptraum  (23.11.19 18:00:39)