danışmanlık firması isim önerisi

Essen le başlamayı düşünüyoruz sonuna başına bişey gelebilir, ya da öneriniz güzel olursa essen hiç olmayabilir. web sitesi adı da alacağımız için essenconsultancy çok uzun geliyor. teşekkürler

evet finans-hukuk-business danışmanlığı

Niye Essen?

O sacma geldi. Danismanlik firmasiysa danismanlik diyebilirsiniz ya da basharflerle kisaltma yapabilirsiniz.
  • kuehles blondes  (22.11.19 23:58:58)
Essen almanca yemek fiili ayni zamanda tencere tava markasi sanirim. Bana cagristirdigi sey %100 bu.

  • hot potato  (22.11.19 23:59:34)
Danışmanlık hizmeti için portföyünüz yabancı mı olacak Türk mü?

Essen'in kelime anlamını bilmiyorum ama bana da tencere tava markası gibi geldi. Eskiden esse mağazaları vardı züccaciye, belki de o yüzden.

Yerli portföyünüz varsa consultancy yerine Türkçe bir isim bulup xyz danışmanlık demeniz daha uygun olur sanki.
Portföyünüz yabancı ise bulduğunuz ismin hitap ettiğiniz ülkeye anlam açısından uygun olup olmadığı da önemli.
  • balik kraker  (23.11.19 00:11:23)
Yalnız Türkiye’de kuracaksanız şirketi söyleyeyim: Türkiye’de hukuk danışmanlığını Avukatlık Kanunu’na göre yalnızca avukatlar verebilir. Hukuk bürosu değilseniz ticari şirket olarak hukuk danışmanlığı veremezsiniz. Şirketinizde istediğiniz kadar avukat çalıştırmanız da bunu değiştirmez.

  • microfiction  (23.11.19 01:51:48)
kişisel veri korunması istanbul barosu komisyon başkanı bile içinde avukatı olmayan çakma şirketle hukuk danışmanlığı yaptırıyor. google arasan yüzlerce bu şekilde firma kaynıyor. bence bunlar hikaye. ayrıca ortağın biri avukat.

  • yeahbutso  (23.11.19 11:37:06)
@yeahbutso Peki, siz bilirsiniz. Benden söylemesi. O yüzlerce şirketten büyük balıklar ağı yırtıp geçiyor. Küçükleri avukatlar denk geldikçe şikayet ediyorlar. Bu arada bahsettiğiniz şirketin adını yazabilir veya mesajla gönderebilir misiniz? Belki o şirket hakkında da birileri şikayette bulunur, kim bilir...

  • microfiction  (23.11.19 19:01:36)