xaomi telefonlardaki kronik sorunlar

Max 2000 tl bütçem var. Şöyle bir araştırdığımda xaomi note 7, note 8, a2 ve a3 telefonlarını alabiliyorum.
Redmi 9 u da alabiliyorum ama anladığım kadarıyla note serisi daha iyi. Bunun yanında samsungun a8, a10,a20, a30 gibi zilyon tane modelini alabiliyorum.

Karşılaştırma videolarını izlediğimde xaomi üstün geliyor fakat facebook xaomi grubuna katıldığımda bir sürü şikayet gördüm. Ghost screen, telefonun kendi kendine yeniden başlatılması falan... Başta çok önemsemesem de dün 112, 155 gibi acil durum hatlarının xaomi ile aranamadığını öğrendim. Acil bir durumda polisi ambulansı arayamayacaksam neden telefon alayım ben? Bir de teknosadan, vatandan xaomi türkiye garantili alanların bile imeisi kopylanmış açtırmak için baya uğraşmışlar falan...

Kısaca xaomi özellik olarak samsungtan üstün ama bu sorunlar midemi bulandırdı. Sizce şansıma güvenip xaomi mi alayım yoksa kafam rahat etsin diye samsung mu alayım?

Düzgün bir satıcıdan xiaomi alın. Bütçe el verirse a50 de alınabilir. Samsungun diğer alt seviye telefonları kötü. Androidde en önemli şeyler işlemci ve ram. Buna uygun seçim yapın.

  • bahoho  (19.11.19 14:34:33)
telefon içindeki menülerde dolanırken reklamla karşılaşmak gibi absürdlükleri olsa da 3 yıllık xiaomi kullanıcısı olarak halen memnunum. kafam rahat.

  • zgrydn  (19.11.19 14:35:35)
Xiaomi kullanıcısıyım, daha alt bi model var redmi 5 plus, pro işlemler yapmıyorum forumdakiler gibi genel olarak.
Acil durum araması hiç yapmadım o yüzden öyle bir sorunu ilk kez duydum ama diğerlerini yaşamadım. Tek lanet özelliği bildirimleri titreşimleri falan doğru düzgün özelleştirememek. DND'ye alıyorum, telefonun sesi açılıyor falan. Onun dışında mutlu mesut yaşıyoruz, 1400 liraya almıştım fiyatı hala düşmedi, artmış bile olabilir. Yani memnunum şahsen.

  • whoosie  (19.11.19 14:36:32)
Reklamlar ayarlara girip tavsiyeleri alın seçeneğini kaldırınca gidiyor. ilk aldığınızda 3 dakikada tüm uygulamaları kapatırsınız bunu pek dert etmeye gerek yok.

  • bahoho  (19.11.19 14:36:43)
üç yıldır xiaomi mi 5 kullanıyorum, hepsiburada'dan aldım. ghost screen sorunuyla karşılaşmadım, ekran tipine bağlı olabilir emin değilim.
reklamlar kapatılabiliyor, acil durum aramalarında da şimdiye kadar herhangi bir sorun yaşamadım, ilk defa duyuyorum. onu beceremeyen arkadaşların önerilerini dikkate almayın bence.
imei kopyalanmış ve telefon başka ülkenin locale bilgisiyle yüklü ise, ülkemizin acil çağrı numaralarını aramaması normal, 888 kullanan da var 911 kullanan da var, hangi ülkenin ürünü ise ona izin veriyor olabilir, emin değilim.
bu da telefonun hatası değildir bence, yurt dışından telefon alıp imei çaktığınızda gerekli tüm yazılım uyarlamalarını da yapabilecek yetenekte değilseniz böyle sorunlarla karşılaşmanız normal.
bir yazılım güncelleştirmesi telefonu kararsız hale getirmişti, internette birkaç dakika araştırıp düzeltmek zor olmadı. zaten bunu yapamayacak haldeyken yazılım güncelleştirmesi yapmak pek tavsiye edilmez.
aldığım verim ödediğim fiyata göre gayet iyi, telefon hala sağlam. bu tür sorunlar çoğunlukla kullanıcının bilgisizliği/şark kurnazlığı sonucu oluşuyor, bence mide bulandıracak bir durum yok.
  • gkhncnzdgn  (19.11.19 15:13:10)
Note 7 alma da. Çok ağır.Gercek anlamda ağır.

  • fikox  (19.11.19 17:41:46)
Note 8 pro 2199tl bandında hem de xiaomi türkiye garantilileri. Spesifik kronik sorundan bahsedemeyiz, apple da alsanız samsung da alsanız elektronik her üründe olduğu üzere problem çıkabilir. Tavsiyem mi9lite veya note8 pro. Indirim kupon filan denk getirip alın.

  • karacigerim vur kadehlere  (19.11.19 17:50:15)
2 yıldır xiaomi kullanıyorum. red mi note5 serisini. bahsettiğiniz sorunlarla karşılaşmadım. uygulama içerisindeki reklamlar da tek tık ile kapanıyor.

  • oligomer  (19.11.19 18:54:47)