hukukçulara bir soru - tek kişilik hücre talep etme

diyelim hapse düştük, nasıl bir ifade/dilekçe verirsek bizi tek kişilik koğuşa koyarlar? hapishanede rahat durmazsan mı koyuyorlar? işlenen suça göre mi koyuyorlar? kim karar veriyor? hapishanelerde yoğunluk varsa hapishane müdürü yer yok deyip çok kişilik koğuşa koyabilir mi? ne dersek ne yaparsak tek kişi kalabiliriz?

işlediğim işleyeceğim herhangi bir suç yok, sadece sırrı süreyya önder roman yazmak istiyorum demiş kabul etmişler diye haber gördüm. o ünlü biri milletvekili falan diye mi kabul etmişlerdir?
aranızda hakim savcı avukat varsa özelden de mesaj atabilir.

hücre cezası ayrı bi şey mi? mesela kağıt kalem kitap spor yapmalık dambıl niyetine su sişesi falan da mı vermiyorlar? kantinden çikolata falan alabiliyor muyuz?

bi de mesela 1 yıl falan tek kişi kalınca insanlar dayanamıyormuş bizi çok kişilik koğuşa alın diyorlarmış. allah düşürmesin ama bence kalabalık bir odada yatmaktansa tek kişi yatmak daha güzel olmalı.

ne düşünüyorsunuz?

Hocam f tipi tek kişilik cezaevinde kafayı yersin çok net.

  • kljgslsdkjsd  (15.11.19 14:03:46)
koğuşta şişlenmek / kavga etmektense tek kişilik hücrede kalmak çok çok daha güzel ve güvenli geliyor bana
tabii tek kişilik hücre = otel odası demiyorum ama
bi masan, bi yatağın varsa daha ne ister ki insan
neden kafa yeniyor ben anlamıyorum
  • Corc  (15.11.19 14:16:02)
Yüksek güvenlikli bir cezaevine bol bol hükümlü/tutuklu sevki yapmış biri olarak söyülüyorum. tek kişilik, koğuş vs fark etmez sırf havasındaki koku bile insanı delirtmeye yeterli en manyak en psikopat adam bile en fazla 1 yılın sonunda mum gibi oluyor neden diye düşünüyormusunuz hiç. dayak yok derler dayağın kralı olur heleki ilk misafir karşılama diye bir uygulama varsa sebepsiz yere sağlam bir dayak atarlak ilk girişte tabi bu dediğim her suç için değil borçtan yada basit suçlardan dolayı olanlara değil ama uzun yatarı olan ve psikopatım lan ben tavrında olanlara yapılır bu her cezaevinde varmıdır bilemem ama var ona şüphe yok.
tek kişilik hücre talep edemezsin terör cinsel suçlar, tekerür hükümleri uygulanan hükümlüler yada tutuklular genelde oraya yerleştırirler ki sorun çıkarmasın zaten cezaevleri ağzına kadar dolu o yüzden af çıkartmak için yırtınıyorlar. sırının durumuda farklı değil terörden girmiş hakkıdır yatsın

  • denklemci  (15.11.19 15:13:08)