Seul’ü bilenler, yardımcı olabilecekler

2020 Mayıs sonunda kongre var. 1 haftalığına gitme imkanım var. 2 gün kongrede olmam yeterli ki coex diye merkezi bir yerde. Biliyorum sürem az ama Asıl merak ettiğim az da olsa yerel yaşamı görüp Koreliler’le iç içe olabilir miyim? Couchsurfing’e ilgileri nasıl? Ya da hostel gibi yerlerde daha mı iyi sosyalleşiriz. Merkezi yerlerdeki konaklamalarda pahalı gelmedi açıkçası iyi oteller var ama otelde tek başıma çıkıp takılmak da istemiyorum.
Asıl sorum sizin tanıdığınız Seul’de yaşayan lokal rehberlik yapabilecek tanıdıklarınız var mı?
7-10 günlük süre içinde o kadar masraf yapıp gitmeye değer mi bilemedim?

ben hostelde kalmistim yaklasik 7-8 sene once. eger yabancilarin da cok gittigi bir hostel bulabilirseniz aksamlari guzel muhabbet donebilir. ama seul guvenli ve rahat bir sehir. korelilerle ic ice olmak, yerel yasami tadimlamak zor. seulde bu daha da zor. buyuk bir sehir. internette ilk cikan, koca koca ingilizce yazili menuleri olan restoranlardan ziyade kafaniza gore takilirsaniz daha cok zevk alirsiniz.

o vakitler ingilizce ile zar zor da olsa anlasiyorduk. simdi cok daha rahattir diye dusunuyorum.

universite yakinlarinda eglenirseniz hem yabanci hem koreliler beraber disari ciktiklarindan daha rahat takilabilirsiniz. sanirim zaten bir suru turk ogrenci de mevcuttur.

koreli rehberleri tavsiye etmiyorum. kendiniz daha rahat daha guzel gezebilirsiniz seul'u. gitmeden once bir plan yaparak.
  • tanaka  (14.11.19 06:46:39)
lokal insanlarla iç içe geceler geçirmek istiyorsanız "hongdae" bölgesinde olmanızı tavsiye ederim. lokal gençler bu bölgede takılıyor. gece hayatı da pek canlı.

Şehrin Iteawon bölgesi international kısmı, gangnam da malum zengin kısmı.

rehberlik bir durum yok bence de açıkçası.

koreliler de böyle rahat rahat hemen tanışıp sıcaklık kurabilen insanlar gibi gelmedi bana. aşırı kapanık, fazla saygılı ve ürkekler bence, bir avrupa ülkesi iletişimi beklemeyin. o sebeple belki bir etkinlik vs kovalayıp sosyalleşmen daha kolay olur.
  • awlmi  (14.11.19 08:57:07 ~ 08:58:58)