Vizenin son günü dönmek

Schengen 2 Şubatta bitiyor.

1 Şubat gidiş 2 Şubat dönüşlü Berlin bileti alsam sizce sıkıntı yaşar mıyım?

Teknik olarak bir sıkıntı olmadıgını biliyorum ancak tersini tecrube etmiş arkadaş var mıdır? Oneriniz var mıdır?

sıkıntı olmaz, vizenin son gününe kadar kullanabilirsin.

  • facebook  (11.11.19 14:34:45)
Inandirici olmayabilir, seyahat icin en azindan. Ciddi sekilde kanitlamanizi isteyebilirler havalimaninda neden son gun geldiginizi vs.
ama yoksa tabi ki son gun donmenizin onunde bir engel yok.

  • kuehles blondes  (11.11.19 14:41:31)
son güne kadar kullanilabilir. sadece dikkat etmeniz gereken sey gece mece olur bir sonraki güne sarkmasin.

  • duygusuzromantik  (11.11.19 14:41:54)
sıkıntı olmaz

  • lcha  (11.11.19 14:45:32)
teoride sorunsuzdur ama pratikte uzun süre vize alamamanızla sonuçlanabilir.
uçakta yaşanacak çeşitli rötar ya da uçuş iptalinde vizeyi ihlal etmiş duruma düşebilirsiniz.

  • tururo  (11.11.19 15:09:20)
Risk almaya gerek yok, şubat kış. Bir kar, bir sis, uçağın rötar yapması, her şeyi geçtim allah korusun hastalık vb sebeple hastaneye gitmek durumunda kalmanız vizeyi ihlal etmeniz anlamına gelebilir.

Olmaz demeyin, yakın bir arkadaşım İtalya gezisinde kayıp ayağını kırdı fazladan 1 gün hastanede kalmak zorunda kaldı.
Tekrar başvurun vize için, durumunuzu da dilekçenizde belirtin.
  • anten  (11.11.19 17:18:06)
Katılıyorum, kış aylarında rötar çok oluyor, vizeniz biterse sıkıntı yaşayacaksınız.

  • kaset  (12.11.19 00:34:22)
Inandirici olmayabilir +1. "Teknik olarak bir sıkıntı olmadıgını biliyorum" dogru bir tabir degil cunku vizen olsa bile seni iceri alip almamak tamamen kapidaki gumruk memurunun/polisinin insiyatifinde. 24 saatligine "gezmeye geldim"e yok diyebilir, dedigim gibi tamamen keyfi zaten.

  • hot potato  (12.11.19 00:42:23 ~ 00:42:47)