Aralık'ta Varşova

Aralık ayının başında Varşova'ya gidiyoruz 5 günlüğüne. Görülecek gezilecek yerlerin hepsi old town'da sanırım, bu durumda old town'a yürüme mesafesindeki yerlerde kalalım değil mi? Ne önerirsiniz?

Bir de vakit kalırsa sondan 1 gün önce Gdansk'ı görmek istiyorum günü birlik. Değer mi sizce? ya da yeter mi öyle günü birlik gitmek.

Ayrıca Varşova için önerilerinizi de alırım.

5 gün icin biraz fazla bence, bir gece yolculuguyla gun kaybetmeden Krakow'a da gecerdim ben. Kaldı ki Krakow'da gorecekleriniz orijinal halleri. Varşova savas sonrası yıkılıp her sey aslına özgün yeniden insa edilmis ama orijinal değil. Guzel mi tabii ki de güzel, ve cok soğuk olacaktır. Ona göre hazırlıklı gidin derim

  • nickfury  (11.11.19 12:21:29)
Gdansk icin bir gun yeter demeye geldim. Ama vakit kalmazsa gidemedim diye uzulmeyin cok.

  • interview with the vampire  (11.11.19 12:51:33)
old towndan görülecek yerlere kolayca ulaşabilirsin.
centrum tarafında kalırsan her yere kolayca erişebilirsin. 5 gün biraz fazla sadece Varşova için.

2.5 saat mesafede krakowa gidip, auschwitz kamplarını, schindlerin fabrikasını, ve tuz madenini görebilirsin.
  • facebook  (11.11.19 13:20:34)
Varsova icin 5 gun cok fazla, krakow’a gidin, 2-3 gun krakowda kalin.

Gdansk da muthis guzel bi yer, sopot’a vs de gecebilirsiniz. Ama gdansk mi krakow mu, krakow’u tercih ederim.
  • kuehles blondes  (11.11.19 13:48:53)
bir seminer için gidiyoruz, bir gün de konser var. o yüzden dönüş gününün öncesindeki gün şehir dışına çıkabiliriz bir tek.

gdansk çok çekici geliyor ama krakow daha iyi bir seçenek sanırım yapılacak şeyler açısından :)
  • nıç  (11.11.19 14:16:23)