muhabbet kuşu

kuş baya ufak, yavru. biraz ilgilendim. sabah korkuyordu alıştı bana. ısırıyordu sabah şimdi kaçmıyor bile. ama depresyonda falan sanırım. sürekli kafesinde duruyordu öyle. az biraz uçsun yürüsün diye saldım evin içinde ama uçmuyor. bazen kaçmak ve yüksek bir yere konmak için uçuyordu. daha önce yürümemiştir diye çıkarttım yürümüyor bile. yerde duruyor öyle mumya gibi. 20 dkdır boşluğa bakıyor. ne yapayım bu havyana? nasıl hayat dolu olur?

Sadece gece uyurken kafese koyun. Sürekli elinizde olsun öpün gagasını evin kafasını sevin. ensesini sevin. Asla rahat bırakmayın omuzunuzda kucağınızda dursun. Göğüsünü de sevin. Oyun oynatın zilli boncuk gibi bişey alın
Böyle 1 hafta rahat bırakmayın sonra en iyi arkadaşınız olur.
Yoksa yabani olur. =)
edit : uçtuğu zaman konduğu yerden alın korkutmadan tekrar sevin.
  • kitik  (10.11.19 17:29:08 ~ 17:32:46)
elimde tutuyordum yanıma aldım. youtube'tan kuş videosu açtım. o ötmeye başlayınca o da ötmeye başladı. sonra elimden uçtu. :( arkadaşını arıyor sanırım :( o sesle konuşuyor şimdi :(

  • black mamba  (10.11.19 17:41:56)
Kuşa bi huzur ver,yavru daha bırak alışsın,başlangıç ayarlarıyla uğraşıp durma.bi yerde 2 saat duruyorsa bırak dursun.

  • duptıs  (10.11.19 17:49:48)
kuş ilk alındığında kafesi göz hizasında bir yere asılır. bir hafta boyunca dokunulmaz. her gün yemini, suyunu değiştirirken alçak sesle konuşulur. bir hafta boyunca eve ve sahibine alışması lazım. daha sonra kafesin kapağı açılır. bu sefer hayvan kendiliğinden sahibine yanaşmaya başlar.

  • sinek kral  (10.11.19 19:26:15)
İlk gün yemez, içmez, reaksiyon vermezler. Ben de fazla darlanırsa insan düşmanı olabileceğini düşünüyorum. Tülü varsa çekin 1 hafta falan kendi halinde kalsın.

  • baal  (10.11.19 22:32:57)
ya bu kuş hep duruyor ya :( kafesten çıkardım sabah 2 saat hiç yerinden kıpırdamadı koltuğun üzerinde durdu. ne ötüyor ne hareket ediyor. çok mutsuz sanırım. youtube'tan kuş sesi açınca ötüyor ama kandırmış hissediyorum :( benim değil zaten kuş. 1 hafta sonra sahibi alacak ama 1 hafta boyunca mutlu olsun istiyorum. sonrası için söylicem arkadaş alsınlar bir tane.

  • black mamba  (11.11.19 19:47:28)
o zaman youtube'dan video açacağına ıslık öğret hayvana. benim kuş, ben eve geldiğim zaman ya da ilgi istediği zaman benim öğrettiğim ıslığı çalıyor ilgi istemek için.

  • sinek kral  (11.11.19 22:45:05)
hayvanı bayağı darlamışsınız ama anlıyorum :) biz de öyleydik. biraz zaman verin bir hafta içinde düzelir. youtube'dan video açmayın, onun yerine siz ıslık çalın. bir de bizimki yavruyken başının okşanmasından çok hoşlanırdı. avucumuzun içinde uyurdu. en büyük zaafları yemek, o şekilde de kendinize alıştırabilirsiniz.

  • petekpare  (11.11.19 23:24:24)
kuşun kuyruğu titriyor gibi. neyi olabilir? ev sıcak baya. üşüdüğünü sanmıyorum.

bir de gerçekten hareket etmiyor. :(
  • black mamba  (12.11.19 13:23:03)