Mulholland dr.

Bu filmi asla anlamıyorum.izlerken bi yerden sonra öyle irdelemeye başladım ki esmer kadın filmin sonuna doğru bambaşka bir kadına dönüşüyor,tip olarak yani.başka bi oyuncu kullanıldı deseler ben inanırım.suratında saç makyaj müdahaleleri dışında tuhaf bi değişim fark eden var mı? Sanki kasıtlı,gizli bi değişim yapmışlar gibi gelmişti bana ya da sadece anlamlandırmaya çalışıyorum :(

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (10.11.19 13:44:14)
izleyeli 20 sene oldu neredeyse hala anlamlandırmaya çalışan olması gözlerimi yaşattı.

anlamlandırmamak lazım çok zor.
  • ozdek  (10.11.19 13:44:24)
spoiler

bambaşka kadına dönüştüğü ana kadar olan her şey, yani yataktan kalkıp kapıyı açana kadar olan her şey, bir rüya

sarışın kadın lezbiyen. esmer ile ilişki yaşıyorlar. esmer bunu aldatıp başka adamla oluyor. sarışının zoruna gidiyor. zaten bu sahne en sonda var.
ayrıca bu sarışın çok iyi oyuncu olmak istememiş ve olamamış bunu kompleks yapmış. aldatılınca iyice psikolojisi bozuluyor. son yemekteki herkes rüyasında bir yere oturuyor. aldattıgı yönetmen saçma salak şeyler yaşıyor rüyada ve sarışından hoşlanıyor. esmer gerçekteki gibi kaşar değil, hafızasını kaybetmiş masum, vs.vs.

yani kadın gerçekte tam bir yıkık. ama rüyada kendisini ve etrafındakileri olmak istediği şekilde görüyor. rüyası hayalindeki hayat ama gerçekte çok kötü durumda. en sonda iyice kafayı sıyırıp intihar ediyor
  • dafuq  (10.11.19 14:14:54 ~ 14:16:28)