kütüğü doğuya kayıtlı olanın askerliği batıda yapması

gibi bir durum var mı çünkü benim bütün sülalenin kütüğü adıyaman ve askerliklerini batıda yaptılar aralarından en doğusu ankaradaydı. bu sadece tesadüf mü? doğu çıkması gibi bir korkum yok sadece bu durumu merak ettim.

Yok. Benim kutuk batida butun sülalem askerligi batıda yapti. Bende batıda yaparim diye umit ediyordum askerlik ağrıya cikti

  • all girls dream  (08.11.19 20:45:03)
Yerli kayıtlı Askerlik Şubenin bulunduğu il sınırları dışında her yer olabilir.

  • Mirket  (08.11.19 21:14:16)
öyle bir durum var.

eğitim birliği fark etmez. bir izmirlinin acemi birliğini yine izmir olabilir. usta birliğinde ise doğuda doğan batıda, batıda doğan doğuda hizmet yapar. ayrıca doğum yerin batıdaysa ve senden önce doğuda görev yapmış bir ağabeyin varsa seni yine batıya gönderebiliyorlar.
  • sinek kral  (08.11.19 23:22:35)
bizim bütün kütük batıda, iç Anadolu'dan öteye giden olmadı. ama kuzen, babasının görevi nedeniyle mardin'de doğdu, kütük mardin yani, askerliği evine birkaç km ötede yaptı. belki bi fikir verir.

  • bidakikanizialicam  (09.11.19 16:59:57)
@bidakikanizialicam 'ın söylediğinden 'kişinin doğum yeri nüfusa kayıtlı olduğu yerdir' gibi yanlış bir anlam çıkıyor.
Kişi Mardin'de doğdu diye kütüğü Mardin olmaz.

  • Mirket  (09.11.19 17:09:40)